6:11 صبح | ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
کد خبر: 2329 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ جمعه ۳ آذر - 12:26 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
اخبار ناجا در هفته ای كه گذشت

از قتل پیرمرد تا كشف ارز قاچاق در پیرانشهر

گفتگو نیوز: روزانه صدها کامیون ترانزیت از ایران و ترکیه عبور می کنند

سردار علی مویدی که برای شرکت در نشست کمیسیون فرعی تجارت مواد مخدر در خاورمیانه و خاور نزدیک به ترکیه سفر کرده است ، در دیدار با « محمد یشیل کایل» رییس شعبه مبارزه با قاچاق مواد مخدر شهربانی ترکیه در آنکارا گفت : متاسفانه به جز ایران و ترکیه دیگر کشورهای شرکت کننده در نشست کمیسیون فرعی تجارت مواد مخدر در خاورمیانه و خاور نزدیک که در شهر بلک آنتالیا در حالی برگزاری است تنها به عنوان تماشاگر در این نشست شرکت کرده اند .
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی ایران افزود : برگزاری چنین نشست هایی موثر است و مباحث خوبی نیز در آن برگزار می شود ولی در عمل مباحث مطرح شده اجرا نمی شود.
مویدی در ادامه گفت : ایران و ترکیه در خط مقدم جبهه مبارزه با مواد مخدر در جهان قرار دارند و به هنگام برگزاری این نشست ها ، باید دیگر کشورها را نیز به فعالیت در این زمینه تشویق کنیم .
وی با اشاره به دستاوردهای نشست فوق گفت : در این نشست مباحث خوبی مطرح شد که امیدواریم بزودی در ایران نیز میزبان شرکت کنندگان در این نشست باشیم .
وی با اشاره به قانون ترانزیت کالا افزود : روزانه صدها کامیون ترانزیت از ایران و ترکیه عبور می کنند که دو کشور نمی توانند آنها را بازرسی کنند ، ایران و ترکیه مبدا و مقصد این کالاها نیستند و تنها مسیر ترانزیت بشمار می روند.
مویدی کشورهای غربی را تولید کننده اصلی مواد مخدر شیمیایی در جهان دانست و گفت : هیچ گیاه افیونی به تنهایی مخدر نیست بلکه این غربی ها هستند که از این گیاهان ، مواد شیمیایی مخدر تهیه می کنند .

اجرای طرح زمستانی پلیس در نیمه دوم آذرماه
در این هفته سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهور کشور از اجرای طرح زمستانی پلیس در نیمه دوم آذرماه خبر داد و در این باره گفت: پنج استان لرستان، خوزستان، آذربایجان شرقی، غربی و قزوین در منطقه قرمز و پرتلفات تصادفات رانندگی در زمستان قرار دارند و در طرح امسال نیز نظارت بیشتری روی آنها انجام شده و کنترل ها نیز تشدید می شود. در طرح امسال 15 پاسگاه پرتلفات نیز به صورت ویژه کنترل می شوند.
وی در مورد جزئیات این طرح گفت: طرح زمستانی پلیس از نیمه آذرماه تا 25 اسفند در جاده های کشور اجرا می شود. همچنین در این طرح از تردد خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی از مبدا حق تردد را ندارند و پلیس بدون اغماض در اعمال قانون، این طرح را اجرا می کند.

عدم استفاده از کلاه ایمنی، موتورسوار را به کام مرگ فرستاد 
سروان مافی، صبح امروز از وقوع یک فقره تصادف در محدوده روستای امامه در محدوده فشم خبر داد و گفت: در این تصادف موتورسوار به خاطر عدم استفاده از کلاه ایمنی به سوی مرگ شتافت. 
سروان حسین مافی، رییس کلانتری 162 فشم، با اشاره به وقوع یک فقره تصادف در ابتدای جاده روستای امامه در محدوده فشم، گفت: در این تصادف موتورسوار به خاطر عدم استفاده از کلاه ایمنی به سوی مرگ شتافت.
 این مقام انتظامی تصریح کرد: ماموران در محل حاضر و بر اساس تحقیقات انجام شده مشخص شد که تصادف میان یک خودرو و یک دستگاه موتورسیکلت به وقوع پیوسته است که طی آن موتورسوار به علت آسیب های وارده به سرش فوت کرده است.
 سروان مافی عنوان داشت: بر اساس معاینات تیم پزشکی حاضر در محل این موتورسوار بلافاصله پس از تصادف با خودروی مذکور به زمین خورده و پس از برخورد سرش به زمین دچار خونریزی مغزی شده که به مرگ وی منجر شده است.
 گفتنی است، کارشناس راهنمایی و رانندگی پلیس تهران بزرگ علت مرگ این موتورسوار را ناشی از عدم استفاده از کلاه ایمنی و رعایت نکردن سرعت مطمئنه اعلام کرده است.

كشف دو میلیاردی ارز قاچاق در پیرانشهر
جانشین مرزبانی استان آذربایجان غربی از توقیف تریلی حامل ارز قاچاق به ارزش دو میلیارد ریال در هنگ مرزی پیرانشهر خبر داد.
 
 
سرهنگ موسوی جانشین مرزبانی استان آذربایجان غربی در تشریح این خبر گفت: ماموران هنگ مرزی پیرانشهر با دریافت خبری مبنی بر خروج ارز از دروازه های زمینی استان بلافاصله رسیدگی به این موضوع را در دستور كار خود قرار دادند. 
وی افزود: ماموران با افزایش كنترل های خودروهای خروجی در ایست و بازرسی تمرچین به یك دستگاه تریلی ولوو كه قصد ورود به خاك كشور عراق را داشت ظنین شده و آنرا متوقف كردند. 
سرهنگ موسوی خاطرنشان ساخت: ماموران در بازرسی از قسمت های مختلف این خودرو موفق به كشف 700 قطعه اسكناس یكصد دلاری به ارزش دو میلیارد ریال كه به صورت ماهرانه ای جاسازی شده بود شدند. 
به گفته جانشین مرزبانی آذربایجان غربی متهم دستگیر و جهت تشكیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد. 

كشف بیش از200 هزار لیتر سوخت قاچاق در مرزهای جنوب کشور
فرمانده مرزبانی خوزستان، از كشف 237 هزار لیتر سوخت قاچاق طی یك ماه گذشته در مرزهای آبی این استان، خبر داد.
سردار حمید هداوند، فرمانده مرزبانی استان خوزستان، با اشاره به اینکه پدیده قاچاق به‌دلیل نشانه رفتن بنیان های‌ جامعه، جرم اقتصادی محسوب می‌شود،گفت: در قانون جدید مبارزه با قاچاق، از این جرم به‌عنوان یك جرم سازمان‌یافته و اقتصادی یاد شده كه مجازات‌های مخصوص به خود را دارد. 
وی ادامه داد: مرزبانی استان خوزستان در سال گذشته با تشدید اقدامات كنترلی و آمادگی لازم برای انسداد مرز و مقابله با قاچاق سوخت، با ایجاد گشت‌های مستمر مرزی، در مرزهای خشكی و دریایی خوزستان توانسته عملكرد بسیار خوبی از خود نشان دهد. 
فرمانده مرزبانی خوزستان در ادامه به کشفیات مرزبانی این استان اشاره کرد و اظهار داشت: در سی روز گذشته با تلاش مرزبانان استان خوزستان، بیش از 237 هزار لیتر سوخت قاچاق در پایگاه های دریابانی ماهشهر و آبادان كشف شده كه ارزش تقریبی آن بیش از 4 میلیارد و 600 میلیون ریال تخمین زده می شود. 
وی تصریح كرد: از این مقدار کشف شده حدود 140 هزار لیتر از پایگاه دریابانی ماهشهر و 97 هزار لیتر نیز در پایگاه دریابانی آبادان كشف شده است. 
فرمانده مرزبانی خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه مقابله با پدیده قاچاق، خاطرنشان كرد: در این زمینه بیش از 35 نفر دستگیر شده‌اند و این افراد برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی به جرائم آنان در اختیار مراجع قضایی قرار گرفته‌اند. 
سردارهداوند، در پایان خاطر نشان كرد: مرزبانان استان خوزستان در راستای تحقق شعار امسال با سعی و تلاش خود از خروج سرمایه‌های ملی كشور و ورود كالاهایی كه به اقتصاد مملكت ضربه وارد می‌كنند در حد امكان جلوگیری می‌ نمایند. 

قتل پیرمرد
متهمانی كه در خیابان دماوند تهران ضمن درگیری ‏، پیرمردی را به قتل رسانده و متواری شده بودند ‏ ، به دام افتادند .
در ساعت09:30 مورخه 7/5/1391 از طریق مرکز فوریت های پلیس110 وقوع یک فقره درگیری در خیابان دماوند ـ شرق به غرب ـ بعد از خیابان پروین ـ روبروی بانک رفاه ـ بالای پل عابر پیاده به کلانتری147 گلبرگ اعلام شد .
با حضور مأموران کلانتری و انجام بررسی های اولیه مشخص شد فردی به هویت رضا . ب ( 55ساله ) بر اثر اصابت ضربات وارده به سر توسط فرد یا افراد ناشناسی مصدوم و به بیمارستان تهرانپارس منتقل و در آنجا فوت می نماید و قاتل یا قاتلین نیز از صحنه متواری گشته اند . 
سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در ادامه اعلام این خبر با اشاره به دستگیری راننده آژانس ( دوست مجید ) به عنوان فروشنده صوری منزل و دیگر متهم پرونده ، گفت :  با توجه اعترافات صریح متهمان به ارتکاب جنایت ، دستور بازداشت موقت برای هر دو متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمان با قرار قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند  . 
 


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: