6:27 صبح | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
کد خبر: 31941 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲۳ مرداد - 9:51 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
استاندار آذربایجان‌شرقی خبر داد

جشن پایان بازسازی در مناطق زلزله زده ارسباران تا پایان امسال

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: امیدوارم تا پایان سال همه مردم مناطق زلزله‌زده از مسکن دائمی بهره‌مند شوند و با حل همه مشکلات، جشن پایان بازسازی این مناطق را برگزار کنیم.

سرویس استانها:

اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای اداری استان که با حضور رییس کل دیوان محاسبات کشور برگزار شد، با بیان این که حاکمیت قانون به جای سلایق شخصی و جلوگیری از رانت‌خواری از تاکیدات ویژه دولت تدبیر و امید است، اظهار کرد: در این راستا دولت همکاری دقیق با دیوان محاسبات به عنوان دستگاه نظارتی قوه مقننه را به دستگاه‌های اجرایی تاکید کرده است.

وی با تاکید بر اجرای دقیق قانون و رعایت انضباط مالی از سوی دستگاه‌های اجرایی استان، خاطرنشان کرد: آن‌چه امروز دولت از کارگزاران خود انتظار دارد عمل دقیق به همه قوانین است و هر قانونی که توسط مجلس و شورای نگهبان تصویب می‌شود برای همه لازم‌الاجراست.

استاندار آذربایجان شرقی برقراری انضباط مالی و جلوگیری از فساد اقتصادی را یکی از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب که راه نجات کشور در این مقطع تاریخی است، به رعایت انضباط مالی و حفاظت از بیت‌المال بستگی دارد و نقش دیوان محاسبات در این زمینه بسیار پراهمیت است.

 جبارزاده عدم آشنایی مدیران با قوانین مالی را عامل بسیاری از تخلفات در دستگاه‌های اداری دانست و گفت: باید دانش مالی و محاسباتی مدیران را با آموزش‌های ویژه افزایش دهیم و اگر مدیران نسبت به مسایل مالی توجیه شوند از بخش عمده‌ای از تخلفات پیشگیری می‌شود.

وی با اشاره به شعار "پیشگیری حتما، مچ‌گیری هرگز، چشم‌پوشی به هیچ وجه"، گفت: این شعار بسیار ارزشمندی است که دیوان محاسبات انتخاب کرده و ما نیز برای تحقق آن اعلام آمادگی و همکاری می‌کنیم.

جبارزاده با تاکید بر این که پیشگیری مالی و محاسباتی طبق دستورالعمل‌های دیوان محاسبات باید سرلوحه کار مدیران استان قرار گیرد، افزود: قطعا با توجیه مدیران نسبت به مسایل مالی بسیاری از مشکلات قابل حل است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که البته باید با تخلفات مالی برخورد شود، گفت: قطعا در صورت وقوع تخلف، بنده به عنوان نماینده دولت اولین مدعی خواهم بود و به هیچ وجه در مقابل تخلفات چشم‌پوشی نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی موجود است که در گذشته نسبت به هزینه بودجه دولتی حساسیت لازم وجود نداشته که قطعا در موارد تخلف عمدی باید برخورد لازم صورت گیرد.

جبارزاده اضافه کرد: برخورد با تخلفات نوعی از پیشگیری است و یکی از خواسته‌های ما از دیوان محاسبات برخورد جدی با تخلفات مالی دستگاه‌هاست.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که بعضی از قوانین و مقررات عملیاتی نبوده و دارای اشکالات بسیار متعددی هستند، تصریح کرد: برای جلوگیری از تخلف و سوء استفاده برخی افراد، اصلاح مشکلات موجود در قوانین ضروری است و از دیوان محاسبات انتظار داریم در این زمینه وارد عمل شود.

وی گفت: امروز در آذربایجان شرقی با صمیمیت و همدلی مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس زمینه برای انجام کارهای بزرگ فراهم است و ما تقویت این فضای صمیمی را وظیفه خود می‌دانیم.

جبارزاده همچنین با اشاره به دومین سالگرد زلزله ارسباران، از زحمات و تلاش‌های مسوولان در امر بازسازی مناطق زلزله‌زده در دو سال گذشته قدردانی کرد و از آنها خواست برای رفع نیازهای منطقه که عمدتا زیربناها و پروژه‌های عمرانی هستند قدم بردارند.

وی افزود: امیدوارم تا پایان سال همه مردم مناطق زلزله‌زده از مسکن دایمی بهره‌مند شوند و با حل همه مشکلات، جشن پایان بازسازی این مناطق را برگزار کنیم.

جبارزاده با اشاره به نظارت ویژه استانداری بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان، از انجام بازرسی در 20 دستگاه اجرایی استان خبر داد و گفت: در این بازرسی‌ها عملکرد دستگاه‌ها در زمینه برخورد با مردم و تکریم ارباب رجوع، رعایت حجاب و عفاف و اقامه نماز جماعت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که در بازرسی‌های اخیر ادارات کل امور اقتصادی و دارایی، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی و شرکت مخابرات عملکرد خوب و قابل تقدیری داشته‌اند.

 

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: