6:13 عصر | ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۹ بهمن
کشتی
کد خبر: 43318 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ يکشنبه ۹ اسفند - 12:35 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
با اعلام نتایج شمارش آرای مجلس خبرگان رهبری مشخص شد

50 میلیون رای برای آیت الله

48 میلیون و 612 هزار و 732 رای! این عدد آرای آیت الله هاشمی رفسنجانی تا پیش از انتخابات مجلس خبرگان رهبری اخیر است که حالا با اعلام نتایج مجلس خبرگان آرای آیت الله از مرز 50 میلیون نفر گذشت.

 گفت وگو نیوز: 48 میلیون و 612 هزار و 732 رای! این عدد آرای آیت الله هاشمی رفسنجانی تا پیش از انتخابات مجلس خبرگان رهبری اخیر است که حالا با اعلام نتایج مجلس خبرگان آرای آیت الله از مرز 50 میلیون نفر گذشت.

به گزارش خبرنگار گفت وگو نیوز، با اعلام نتایج شمارش آرای پنجمین دوره از مجلس خبرگان رهبری، آرای آیت الله هاشمی رقسنجانی از مرز 50 میلیون نفر گذشت، تا او تنها سیاستمدار در تاریخ ایران باشد که پشتوانه رایی پنجاه میلیون نفری در سوابقش دارد. 

آیت الله هاشمی رفسنجانی، با کسب این آرا، ریسک پذیرترین و جسورترین سیاستمدار ایرانی هم محسوب می شود، چرا که وی تنها فردی است که از ابتدای انقلاب تا کنون هموراه خودش را در معرض رای و قضاوت مردم قرار داده است. 

آنچه که در ادامه آمده است، آماری است که سایت رسمی آیت الله هاشمی رفسنجانی از این آرا منتشر کرده است.


الف) انتخابات ریاست جمهوری
جمع کل آرای مأخوزه آیت الله هاشمی: ۳۶​۱۶۳​۷۲۸
 
سال ۶۸: ۱۵۵۵۰۵۲۸
 
سال۷۲: ۱۰۵۶۶۴۹۹
 
سال ۸۴: ۱۰۰۴۶۷۰۱
 
 
ب) انتخابات مجلس شورای اسلامی
 
جمع کل آرای مأخوزه آیت الله هاشمی: ۴​۹۲۲​۷۸۷
 
سال ۵۸: ۱۱۵۱۵۱۴
 
سال ۶۲: ۱۸۹۱۲۶۴
 
سال ۶۶: ۱۲۴۹۴۱۹
 
سال ۷۸: ۶۳۰۵۹۰
 
 
ج) انتخابات مجلس خبرگان رهبری
 
جمع کل آرای مأخوزه آیت الله هاشمی : ۷​۵۲۶​۲۱۷
 
سال ۶۱: ۲۶۷۵۰۰۸
 
سال ۶۹: ۱۶۰۴۸۳۴
 
سال ۷۷: ۱۶۸۲۱۸۸
 
سال ۸۵: ۱۵۶۴۱۸۷
 

 پایان پیام

880325
درود خدا بر آیت الله هاشمی عزیز
خوی

ایت الله از اول انقلاب بیشتر رای نزولی داشته
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف برگردیم امکان خروج دوباره وجود دارد؟ تروریسم، ماشین ضدگلوله را تحمیل کرد/ هنوز هم مسئولیت دولت موسوی و خاتمی را می‌پذیریم اردوغان: آماده پیوستن به SPV هستیم / برای ایجاد یک مکانیسم مالی مشابه برای همکاری‌های تجاری با ایران آماده ایم وزارت کشور: در لایحه جامع انتخابات، می‌توان به جای افراد، به لیست‌ها رای داد / احزاب برای استفاده از این قانون، باید حداقل یک ششم فهرست نامزد‌های خود را به زنان اختصاص دهند درگذشت پوران شریعت‌رضوی، همسر دکتر شریعتی پرونده مناقصه «ایرانسل»؛ سفیر پیشین آفریقای جنوبی در ایران بازداشت شد وزیر امور خارجه فرانسه: از کارهایی که آمریکا در خاورمیانه انجام می‌دهد، سر در نمی‌آورم / چطور می‌شود در قبال ایران اینقدر سخت‌گیر بود و در عین حال از شمال سوریه خارج شد؟ کیهان: علی مطهری غلط کرده است که...! ظرفیت اجلاس «امنیتی مونیخ» و فرصتی که نباید از دست داد