1:18 عصر | ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
کد خبر: 59127 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت - 7:31 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
اقدام خصمانه ایالات متحده علیه حزب الله لبنان

جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای اخلال در شبکه مالی حزب الله لبنان

رژیم آمریکا در اقدامی خصمانه روز دوشنبه جایزه ای ۱۰ میلیون دلاری برای فرد یا افرادی تعیین کرد که بتوانند اطلاعات ارزشمندی برای ایجاد اخلال در ساز و کار مالی گروه حزب الله لبنان ارائه کنند.

گفتگو نیوز: به گزارش یورونیوز رژیم آمریکا در اقدامی خصمانه روز دوشنبه جایزه ای ۱۰ میلیون دلاری برای فرد یا افرادی تعیین کرد که بتوانند اطلاعات ارزشمندی برای ایجاد اخلال در ساز و کار مالی گروه حزب الله لبنان ارائه کنند.

وزارت خارجه آمریکا در حالی این جایزه ۱۰ میلیون دلاری را تعیین کرده که نگرانی واشنگتن از نقش گروه حزب الله در دولت لبنان افزایش یافته است. این وزارتخانه به طور مشخص اعلام کرده که به دنبال اطلاعاتی در مورد منابع مالی گروه حزب الله است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین خواستار دریافت اطلاعاتی در مورد «ساز و کارهای کلیدی تسهیل نقل و انتقالات مالی»، «کمک کنندگان مالی اصلی» و «نهادهای مالی» موثر در نقل و انتقالات مالی گروه حزب الله شده است.

واشنگتن همچنین به دنبال شناسایی شرکت های تحت کنترل گروه حزب الله لبنان و کمک کنندگان مالی به این گروه است.

در بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده آمده است: «حزب الله سالانه نزدیک به یک میلیارد دلار به دلیل حمایت مالی مستقیم ایران، مبادلات و سرمایه گذاری های بین المللی، شبکه کمک کنندگان مالی و فعالیت های پولشویی درآمد دارد.»


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: