11:17 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 3026 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ دوشنبه ۲۷ آذر - 9:40 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
اقدام عجیب رییس دولت دهم

سکوت در برابر حادثه پیرانشهر؛ تسلیت به مردم آمریکا

احمدی نژاد در حالی که در قبال حادثه تلخ آتش سوزی در مدرسه ابتدایی روستای شین آباد پیرانشهر سکوت کرده است با انتشار پیامی به مردم آمریکا تسلیت گفت.

گفتگو نیوز: احمدی نژاد در حالی که در قبال حادثه تلخ آتش سوزی در مدرسه ابتدایی روستای شین آباد پیرانشهر سکوت کرده است  با انتشار پیامی به مردم آمریکا تسلیت گفت.
رییس‌جمهور با انتشار پیامی ضمن تسلیت و همدردی با مردم آمریکا و خانواده کودکان کشته شده در حادثه تیراندازی در مدرسه ساندی هوک در ایالت کانتیکت آمریکا اظهار امیدواری کرد تا روزی فرا رسد که ملت‌ها در جهان سرشار از عشق و محبت و دوستی در کنار یکدیگر زندگی کنند.

به گزارش گفتگو نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن کامل پیام دکتر محمود احمدی‌نژاد به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
خبر حادثه ناگوار مدرسه ساندی هوک در ایالت کانتیکت که منجر به قتل 20 کودک و هفت آموزگار بی‌گناه آمریکایی شد را با تأثر فراوان دریافت نمودم.
 
هنوز خاطره تلخ کشتار در سینمای ایالت کلرادو و دیگر کشتارهای جنون‌آمیز در این کشور در اذهان عمومی تسکین نیافته که با وقوع مجدد حادثه‌ای به مراتب وحشتناک‌تر، نگرانی‌ها از ادامه این روند تشدید شده و افکار عمومی جهانیان را متوجه مسایل و مشکلات ریشه‌ای چنین حوادث تلخی در جامعه آمریکا نموده است.

امروز همه ملت‌ها و از جمله قاطبه ملت ارجمند آمریکا در سیر تکاملی خود به سمت حاکمیت اخلاق و معنویت و احترام به حقوق کرامت انسان‌ها نیازمند فضایی آکنده از محبت و صمیمیت‌اند و بروز چنین حوادث دلخراشی نگرانی‌های عمیقی را در همگان ایجاد می‌کند.

آیا وقت آن نرسیده است که با ریشه‌یابی دقیق و جدی این قبیل اقدامات خشونت‌بار اعجاب‌آور، در سیاست‌ها و برنامه‌هایی که بر اساس منافع مادی و سودجویی عده‌ای خاص طراحی و اجرا می‌شود و آثار مخرب فروانی در روح آحاد جامعه و بویژه کودکان و نوجوانان معصوم می‌گذارد، تجدید نظر اساسی صورت گیرد؟

اینجانب به نمایندگی از ملت بزرگ ایران، تسلیت و همدردی عمیق خویش را با مردم آمریکا و خانواده بازماندگان این حادثه تلخ، اعلام نموده و امیدوارم روزی شاهد آن باشیم که ملت‌ها در جهانی سرشار از عشق و محبت و دوستی در کنار یکدیگر زندگی کنند.

محمود احمدی‌نژاد
رییس‌جمهوری اسلامی ایران
و رییس جنبش عدم تعهدنظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: