6:41 صبح | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
کد خبر: 32001 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ جمعه ۲۴ مرداد - 11:12 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
امام جمعه نیر:

رئیس جمهور در سفر به اردبیل دستور رفع موانع توسعه را صادر کند

امام جمعه نیر گفت: رئیس جمهور در حوزه اجرایی درد محورمیت این استان را به ویژه شهرهای کمتر توسعه یافته نظیر نیر را به خوبی درک و در این زمینه دستور لازم را برای رفع موانع و تنگناهای مختلف صادر کنند.

سرویس استانها:

حجت الاسلام میکائیل مقدسی در خطبه های این هفته نماز جمعه نیر اظهار کرد: آمریکا و سران استکباری غرب در 35 سال پیروزی نظام اسلامی با انواع توطئه ها و تهدیدها سعی کرده اند مانع از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران شوند اما در همه حوزه ها با شکست و ناکامی رو به رو شده و در عرصه فشارهای هسته ای نیز بالاخره تسلیم اراده فولادین ملت ایران می شوند.

وی دخالت های آمریکا را متضاد با حاکمیت دموکراسی و بیان آزادی واقعی توصیف کرد و گفت: آمریکایی که امروز مدعی ارباب-رعیتی در دنیاست و هموراه تلاش می کند در مسائل کشورهای مختلف دخالت کند این واقعیت را فراموش کرده است که بالاخره در برابر اراده ملت ها روزی تضعیف شده و خار می شود.

امام جمعه نیر یکی از این دخالت های آشکار را حمایت از رژیم صهیونیستی در حمله به غزه و تحریک گروه های های ضد اسلامی در عراق اعلام کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز تنها کشوری است که در مقابل زیاده خواهی ها ایستاده و هرگز نمی خواهد لحظه ای از منافع به حق خود و حتی منافع کشورهای اسلامی کوتاه بیاید.

مقدسی داعش را زاییده فکر افراطیون در عالم اسلام توصیف کرد و گفت: در هر مرحله ای که افراط دامن اسلام را گرفته و عده ای سعی کردند بر آن بیافزایند همواره در ناکامی و بد نامی گرفتار آمده اند.

وی با یادآوری سالروز ورود آزادگان سرافراز دوران دفاع مقدس به کشور، بیان کرد: آزادگان سفیران عزت و عظمت این سرزمین بودند که در اوج تهدیدها و فشارها هرگز نگذاشتند که آبرو و عظمت نظام اسلامی خدشه دار شود.

امام جمعه نیر تحمل، صبوری و بردباری را از ویژگی آزادگان در دوران اسارت اعلام کرد و گفت: آزادگان ما اسارت را به بهترین فرست تبلیغ ارزش های اسلامی و دینی تبدیل کردند که به گفته خود آزادگان بسیاری از سربازان رژیم بعث نیز تحت تاثیر قرار گرفتند.

مقدسی با اشاره به سفر رئیس جمهور را به استان اردبیل، افزود: انتظار داریم که شخص اول مملکت در حوزه اجرایی درد محرمیت این استان را به ویژه شهرهای کمتر توسعه یافته نظیر نیر را به خوبی درک کرده و دراین زمینه دستور لازم را برای رفع موانع و تنگناهای مختلف  صادر کنند.

وی گفت: نیر سالهاست که از نبود زیر ساخت های توسعه ای به شدت رنج می برد و این محرومیت زمانی برطرف می شود که نگاه عادلانه به منطقه و مبانی توسعه ای در پیش گرفته شود.

 

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: