8:20 صبح | ۱۳۹۸ شنبه ۱۶ آذر
کد خبر: 43317 تاریخ انتشار: ۱۳۹۴ شنبه ۸ اسفند - 11:46 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
تمامی اعضای لیست امید بیش از 25 درصد آرا را کسب کردند

اقدام دور از انتظار وزارت کشور در اعلام تعداد آرای تهران

در حالی تمامی 30 نفر دارای بیشترین رای از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس بیش از 25 درصد از کل آرا ماخوذه را به خود اختصاص داده اند، اما وزارت کشور در اقدامی عجیب نام پنجاه نفر ابتدایی تهران در شمار آرا را اعلام کرد.

گفت وگو نیوز: نتایج اولیه شمارش آرا در تهران فراتر از انتظار و حاکی از اعتماد به 29 عضو لیست امید بود. افرادی که گرچه حضورشان در بهارستان قطعی نشده اما تمامی آنان بیش از 25 درصد کل آرای ماخوذه را به دست آورده و بدین ترتیب انتخابات از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مرحله اول نهایی شد. در این شرایط اما وزارت کشور در اقدامی عجیب نام 50 نفر ابتدایی این فهرست را منتشر کرد! 

به گزارش خبرنگار گفت وگو نیوز، اقدام وزارت کشور در انتشار اسامی 50 نامزد اول حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در حالی صورت گرفته که از مجموع بیش از یک میلیون و دویست هزار رای شمارش شده (تا زمان اعلام اولیه نتایج شمارش آرا) تمامی 30 نامزد بیش از 25 درصد آرا را به خود اختصاص داده اند. 

بر این اساس محمدرضا عارف که به عنوان نفر اول تهران معرفی شده بیش از 45 درصد آرا را به خود اختصاص داده و نفر سی ام تهران نیز بیش از 29 درصد کل آری ماخوذه را به خود اختصاص داده است، این امار یعنی تمامی 30 نفر اول حوزه انتخابیه تهران در مرحله اول راهی مجلس خواهند شد و نیازی به برگزاری مرحله دوم نیست اما وزارت کشور در اقدامی عجیب نام پنجاه نفری که بیشتر رای مردم را به خود اختصاص داده اند منتشر کرده و این در حالی است که تنها تا نفر سی و پنجم این لیست بیش از 25 درصد آرای مردم را به خود اختصاص داده و آرای دیگران از 25 درصد کمتر است. 

این اقدام در حالی صورت گرفته که معمولا در شرایطی که انتخابات به مرحله دوم برسد، چنین کاری از سوی وزارت کشور انجام می شود و معلوم نیست که چرا چنین تصمیمی در دولت گرفته شده است. 

بهتر بود وزارت کشور دولت تدبیر و امید در پایان شمارش نهایی آرا و همزمان با انتشار تعداد آرای کلیه نامزدها در سراسر کشور دست به چنین اقدامی می زد و از چنین اقدام شائبه برانگیزی خود داری می کرد.


پایان پیامنظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: