7:08 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير
کد خبر: 31113 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲ مرداد - 3:56 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
سال گذشته محقق شد

درآمد 17میلیارد و 550 میلیون تومانی کمیته امداد خراسان‌جنوبی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی از درآمد 17 میلیارد و 550 میلیون تومانی کمیته امداد در سال گذشته خبر داد.

سیدجواد رضوی در جمع مددجویان شهرستان فردوس اظهار کرد: شان یک مسئول در جمهوری اسلامی نوکری و خدمت به مردم است.

وی گفت: مردم خراسان جنوبی ماهانه به طور میانگین یک‌میلیارد و 100 میلیون تومان به کمیته امداد کمک می‌کنند که این کمک‌ها در ماه مبارک رمضان افزایش می‌یابد بطوری که در رمضان سال گذشته یک میلیارد و 700 میلیون تومان کمک مردمی در سطح استان جمع‌آوری شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی افزود: در چهار سال گذشته 300 هزار خانوار زیر پوشش امداد در کشور خودکفا شده‌اند که این تعداد هر ساله 600 میلیارد تومان دریافتی داشتند و در حال حاضر پس از خارج شدن از چرخه حمایتی امداد و ایجاد اشتغال بیش از هفت هزار و 500 میلیارد تومان پول به اقتصاد کشور وارد می‌کنند.

رضوی، میانگین کمک‌های مردمی در خراسان جنوبی را بیشتر از میانگین کشوری دانست و تصریح کرد: هر ایرانی در سال 19 هزار تومان به کمیته امداد کمک می‌کند که این رقم در خراسان جنوبی 24 هزار تومان و در شهرستان فردوس 23هزار و 890 تومان است.

وی جمعیت زیر پوشش کمیته امداد در خراسان جنوبی را 94 هزار نفر اعلام کرد و یادآور شد: درآمد خراسان جنوبی در سال گذشته از محل کمک‌های مردمی، طرح اکرام ایتام، صدقات و زکات بیش از 17 میلیارد و 550 میلیون تومان بوده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان جنوبی با اشاره به جمع‌آوری یک‌میلیارد و 400 میلیون تومان زکات مستحبی و واجب طی سال گذشته در خراسان جنوبی، گفت: شهرستان فردوس در ارتباط با جمع‌آوری زکات حرکتی جهشی داشته و رشد جمع‌آوری زکات در این شهرستان نسبت به سال‌های گذشته بیش از 441 درصد بوده است.

رضوی، رشد درآمد صدقات در شهرستان فردوس را 20 درصد اعلام کرد و افزود: بیش از 76 درصد مردم فردوس صندوق صدقات در خانه دارند.

وی از فعالیت 21 مرکز نیکوکاری در خراسان جنوبی خبر داد و تصریح کرد: بیش از 150 هزار نفر در سطح استان با کمیته امداد سروکار دارند که این تعداد یا دارنده صندوق صدقات و یا حامی ایتام هستند.

پرداخت یک هزار و 200 فقره تسهیلات اشتغال در سال گذشته

رئیس کمیته امداد امام خمینی فردوس نیز از پرداخت یک‌هزار و 200 فقره تسهیلات اشتغال به 300 مددجوی زیر پوشش امداد و نیز 900 نفر متقاضی غیر پوشش خبر داد و یادآور شد: در سال گذشته 50 تخته فرش به میزان 200 متر مربع و به ارزش 75 میلیون تومان توسط مددجویان کمیته امداد فردوس بافته و درآمد حاصل از آن نیز صرف معیشت مددجویان شد.

علیرضا پاکدل گفت: کمیته امداد نهاد حمایتی است که خدمات متعددی را به یک هزار و 520 خانوار زیر پوشش در شهرستان فردوس ارائه می‌دهد و به عنوان بزرگ‌ترین نهاد حمایتی در شهرستان به شمار می‌رود.

وی افزود: در حال حاضر 5/6 درصد جمعیت شهرستان فردوس زیر پوشش کمیته امداد هستند که 70 درصد جمعیت زیر پوشش را مددجویان بالای 70 سال تشکیل می‌دهند و این افراد از کارافتاده مطلق هستند و هیچ‌گونه پشتوانه‌ای جز کمیته امداد ندارند.

رئیس کمیته امداد فردوس تصریح کرد: توانمندسازی خانواده‌های زیر پوشش یکی از اولویت‌های کاری امداد است چرا که هیچ خانواده‌ای نباید در امداد ماندگار باشد بلکه باید با خودکفایی از چرخه حمایتی امداد خارج شود.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: