1:22 عصر | ۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن
کد خبر: 2696 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ دوشنبه ۱۳ آذر - 4:23 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
سخنگوی دستگاه قضاء خبر داد؛

آخرین وضعیت پرونده ستار بهشتی

پس از تحقیق از ماموران نیروی انتظامی 7 نفر از آنها بازداشت شدند که دو یا سه نفر از آنها با قرار قانونی هم اکنون آزاد هستند.

گفتگو نیوز: سخنگوی قوه قضائیه با تشریح آخرین وضعیت پرونده ستار بهشتی گفت: تاکنون از 7 مامور نیروی انتظامی در این زمینه تحقیق و برای آنها قرار قانونی صادر شده است.

به گزارش گفتگو نیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام محسنی اژه ای در چهلمین نشست خود با خبرنگاران اظهار داشت: در زمینه مرگ آقای ستار بهشتی تحقیقات جدی و جامعی آغاز شده که همچنان ادامه دارد. نتایجی که تا امروز به دست آمده است نتیجه بازجویی از متهمان، تحقیق از مطلعان ، اقدامات فنی ، بررسی سایت ها و همچنین افرادی که در زمان حیات آقای ستار بهشتی با وی در ارتباط بودند و بررسی ارتباطات ایمیلی و سایتی وی می باشد.  پزشکان نیز در دو و سه نوبت بعد و قبل کالبدشکافی نتایج بررسی های خود را اعلام کرده اند.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: پس از تحقیق از ماموران نیروی انتظامی 7 نفر از آنها بازداشت شدند که دو یا سه نفر از آنها با قرار قانونی هم اکنون آزاد هستند.

وی خاطرنشان کرد: در نتیجه بررسیها مشخص شد قصوری در محل نگهداری، نحوه نگهداری، سرکشی به متهم ، نظارت مستقیم بر بازجویی و اظهار ناراحتی متهم مشخص شده که در جهت سهل انگاری فرمانده ناجا مسئول پلیس فتای تهران را به خاطرکوتاهی در نظارت برکنار کرد.

محسنی اژه ای ادامه داد: ستار بهشتی مورد ضرب وجرح قرار گرفته که پزشکان اعلام کردند جرح منجر به مرگ در بدن وی وجود نداشته است. در معاینه اولیه چند کبودی در حال جذب بوده که می تواند مربوط به 3 یا 4 روز قبل از فوت باشد. این کبودی ها در کتف، ران، زانو و ساق پا دیده شده است. همچنین پزشکان در گزارش خود اعلام کردند در کالبدشکافی اولیه آثاری از شکستگی و خون مردگی در بدن دیده نشده است که نتیجه نهایی پس از آزمایشات بعدی و سم شناسی اعلام می شود.

دادستان کل کشور در ادامه افزود: 24 آبان ماه جواب سم شناسی منفی اعلام شد تا اینکه 30 آبان بعد از مشخص شدن نتیجه تحقیقات کمیسیون 7 نفره پزشکان اعلام کردند در حال حاضر با توجه به بررسی های انجام شده تعیین علت اصلی مرگ از نظر پزشکی مقدور نبوده و محتمل ترین علت منجر به فوت می تواند پدیده شوک باشد.

سخنگوی قوه قضائیه به پدیده شوک اشاره کرد و گفت: پزشکان اعلام کردند این شوک می تواند روانی یا فیزیکی باشد که من از آنها پرسیدم اگر فیزیکی بوده آیا آثاری از خود به جا نگذاشته است که آنها اعلام کردند آثاری در این زمینه دیده نشده است.

وی سپس به فرضیه احتمال دست داشتن جریان ضد انقلاب در این ماجرا اشاره کرد و گفت: احتمال دیگری که در این پرونده وجوددارد نامه ای است که در جلسه قبل به ابهامات آن اشاره کردم که سایت کلمه آن را منتشر کرد. حال این احتمال وجود دارد که جریان ضد انقلاب قبل و یا بعد از بازداشت ستار بهشتی اقدامی انجام داده باشد که از مرگ و یا زنده بودن او استفاده کنند. ساعات مخابره خبر بعضی از ارتباطات در فضای مجازی نامه منتشر شده اینها از جمله قرائن این احتمال هستند.

محسنی اژه ای با اشاره به ادامه تحقیقات قضایی در این پرونده خاطرنشان کرد: اگر قصوری در قضیه وجود داشته باشد با آن برخورد می کنیم. تاکنون ضرب و شتم و بددهانی مشخص شده است.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
منشأ تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی شفاف می‌شود مجلس بعدی مجلس ژنرال‌هاست/ رایزنی با شورای نگهبان نتیجه‌ای ندارد/ اصلاح‌طلبان کنار بایستند/ اصولگرایان توان حل مشکلات مردم را ندارند کدخدایی: عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست نظرات و تصمیمات سیاست خارجی خود را بر اساس واقعیت ها پایه گذاری کن، نه بر اساس عناوین خبرهای فاکس نیوز یا مترجمان فارسی ات! هیچ مصلحتی بالاتر از رضایت مردم نیست/ از نظر امام (ره) حضور و رأی مردم حق است نه تکلیف واکنش رییس‌جمهور به بخشنامه رییس قوه قضاییه در خصوص تصدی‌گری صداوسیما + متن نامه چین به دلیل شیوع ویروس مرموز حالت فوق العاده شدید اعلام کرد برای تصویب نشدن FATF تهدیدهای سازمان یافته داشتیم/ امیدی به تصویب این لوایح در مهلت باقی‌مانده نیست استقلال 3- الکویت 0؛ سه گل غیرتی در زمین ثالث! خروج کامل «توتال» و «CNPC» از پارس جنوبی / زنگنه: فاز ۱۱ پارس جنوبی را ایرانی‌ها می‌سازند