1:50 عصر | ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
کد خبر: 59129 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت - 7:40 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:

اعتباری برای معافیت‌های تحریم آمریکا قائل نبوده و نیستیم

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: «تنگه هرمز طبق قوانین بین‌المللی یک گذرگاه دریایی است و اگر از استفاده از آن منع شویم، آن را خواهیم بست. درصورت وجود هرگونه تهدید در حمایت و دفاع از آبهای ایران کوچکترین تردیدی نخواهیم کرد، از آبروی خود دفاع خواهیم کرد و هرکجا بحث دفاع از حق ایران باشد مقابله به مثل می کنیم.»

گفتگو نیوز: سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد: «با توجه به غیرقانونی بودن اصل تحریم‌های مورد نظر، جمهوری اسلامی ایران اصولا ارزش و اعتباری برای معافیت‌های اعطایی بر تحریم‌ها قائل نبوده و نیست. با این حال، با توجه به تاثیرات منفی عملی این تحریم‌ها و احتمال افزایش این اثرات منفی با عدم تمدید معافیت‌ها، وزارت امور خارجه امروز به صورت مستمر با تمامی نهادهای ذیربط داخلی در تماس بوده و نیز رایزنی‌های فشرده‌ای با بسیاری از شرکای خارجی اعم از اروپایی، بین‌المللی و همسایگان صورت داده است. نتیجۀ این تماسها و رایزنی‌های داخلی و خارجی به مراجع عالی تصمیم گیری منعکس شده و به زودی تصمیم مقتضی در این خصوص اتخاذ و اعلام خواهد شد.»


خبرگزاری فارس نیز به نقل از علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: «تنگه هرمز طبق قوانین بین‌المللی یک گذرگاه دریایی است و اگر از استفاده از آن منع شویم، آن را خواهیم بست. درصورت وجود هرگونه تهدید در حمایت و دفاع از آبهای ایران کوچکترین تردیدی نخواهیم کرد، از آبروی خود دفاع خواهیم کرد و هرکجا بحث دفاع از حق ایران باشد مقابله به مثل می کنیم.»


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: