5:49 صبح | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
کد خبر: 60457 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ شهريور - 1:58 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
صالحی پس از دیدار با مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی:

برجام دیگر جاده یک طرفه نیست

قرار بود مسیر برجام دو طرفه باشد و در این شرایط که جاده یک طرفه است قطعا ایران تصمیمات مقتضی را در زمان‌های مناسب می‌گیرد، همان طور که در سه گام کاهش تعهدات برجامی این کار انجام شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که برجام دیگر جاده یک طرفه نیست.


به گزارش ایلنا، علی اکبر صالحی پس از دیدار با «کورنل فروتا» گفت: جمهوری اسلامی حسن نیت نشان داد و در مذاکرات برجام به نتیجه رسید ولی متاسفانه طرف مقابل نتوانست خودش را ملتزم به تعهداتش بداند، از برجام خارج شد و ما را در یک شرایط بحرانی قرار دادند.

وی افزود: قرار بود مسیر برجام دو طرفه باشد و در این شرایط که جاده یک طرفه است قطعا ایران تصمیمات مقتضی را در زمان‌های مناسب می‌گیرد، همان طور که در سه گام کاهش تعهدات برجامی این کار انجام شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با توجه به حساسیت زمان و تحولات و اتفاقاتی که بعد از خروج از برجام رخ داده و آثار منفی که روی ۱+۵ و تعهداتشان گذاشته؛ همچنین بحث اتحادیه اروپا است که به عنوان پرکننده خلاء عدم حضور آمریکا قرار بود جایگزین باشند و و آن خلاء را پر کنند که متاسفانه نتوانستند آنگونه که وعد داده بودند عمل کنند و حتی بدتر از آن ما شنیدیم که سخنگوی اتحادیه اروپا گفته ما به برجام تا زمانی متعهد هستیم که ایران متعهد باشد. من از این صحبت تعجب می‌کنم.

وی ادامه داد: امیدواریم همان طور که در گذشته همکاری‌های وسیعی با آژانس داشتیم در زمان ایشان هم همکاری‌های گسترده‌ای داشته باشیم.
صالحی گفت: ایشان به عنوان معاون آقای آمانو تخصص بالایی دارد و آشنایی ایشان با برجام، می‌تواند درخصوص نحوه همکاری‌ها و ادامه همکاری بین ایران و آژانس بسیار کمک کند.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: