11:20 عصر | ۱۳۹۹ جمعه ۱۱ مهر
پرسش
کد خبر: 61251 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۰ بهمن - 9:35 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
عرضه اولیه

تاثیر عرضه اولیه در حمایت از بورس

ارزش گذاری هر سهم "اکتیو" در مراحل پایانی بوده و بعد از نهایی شدن ، محدوده قیمتی و سهمیه هر کد معاملاتی طبق اطلاعیه ایی اعلام خواهد شد

 

گفتگو نیوز/گروه اقتصادی:  محمود گودرزی، معاون بازار شرکت بورس تهران اظهار کرده «با توجه به نهایی شدن گزارش های مالی شرکت پدیده شیمی قرن ، مقرر شد چهارشنبه آینده (30 بهمن ) 10 درصد از سهام این شرکت در بازار دوم معاملات عرضه اولیه شود»

 ارزش گذاری هر سهم "اکتیو" در مراحل پایانی بوده و بعد از نهایی شدن ، محدوده قیمتی و سهمیه هر کد معاملاتی طبق اطلاعیه ایی اعلام خواهد شد.
زمان برگزاری جلسه معارفه شرکت پدیده شیمی قرن به زودی قطعی و اعلام خواهد شد. علاوه بر عرضه اولیه چهارشنبه آینده ، احتمالا" یک شرکت دیگر در اسفند ماه به جمع شرکت های تازه وارد خواهد پیوست.
هلدینگ شستا هم به صورت مشروط پذیرش شده و باید برخی تعهدات و اطلاعات مربوط به صورت های مالی 6 ماهه دریافت و بررسی شود. بنابراین نمی توان زمانی حدودی را برای عرضه اولیه این شرکت اعلام کرد.
در مورد شرکت دیجی کالا هم صحبت های شفاهی هم با بورس و هم با فرابورس انجام شده اما تا زمان بررسی صورت های مالی و تطبیق با شرایط پذیرش ، نمی توان اظهار نظر کرد و باید منتظر بررسی ها بود.عرضه‌های اولیه هم برای سهامداران مفید و سودآور خواهد بود زیرا تا قیمت به تعادل برسد سود خوبی خواهد داد هم برای شرکت عرضه کننده سهام که می‌تواند با درآمد حاصل از عرضه درصدی از سهام خود ، از آن در رونق کار خود استفاده کند و در نهایت باعث افزایش ورود نقدینگی و رشد شاخص ها خواهد شد .
اما در مورد روند کلی بازار سرمایه همچنان صعودی است بنابراین میان مدتی ها(و حتی بلندمدتی ها) نبایستی استرس در مورد ارزش اوراق خریداری شده داشته باشند(فاکتورهای بیرونی تورم و افزایش نرخ ارز و تجدید ارزیابی ها قطعا محرک خواهند بود)


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: