10:03 عصر | ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
کد خبر: 45852 تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ دوشنبه ۱۵ آذر - 4:18 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد:

کنکور تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در سال 96 مستقل برگزار می شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که با توجه به عدم تصویب آئین نامه اجرایی از سوی دولت، آزمون تحصیلات تکمیلی سال 96 دانشگاه آزاد اسلامی همچون سنوات قبل برگزار شده و با آزمون سراسری ادغام نخواهد شد.
گفت وگو نیوز: هادی قوامی تاکید کرد که آزمون تحصیلات تکمیلی سال ۹۶ دانشگاه آزاد تا تصویب آیین نامه اجرایی توسط دولت طبق سنوات گذشته برگزار می شود.

وی با اشاره به تصویب قانون سنجش و پذیرش در 18 فروردین 95 توسط مجلس شورای اسلامی، گفت:بر اساس این قانون مقرر شد که اجرای این قانون منوط به تدوین آیین نامه اجرایی و تصویب آن در هیئت وزیران ظرف مدت سه ماه شود که حداکثر آیین نامه این قانون بر اساس ماده7 تا تیرماه بوده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین با توجه به اینکه آیین نامه اجرایی در هیئت وزیران تصویب نشده، دانشگاه آزاد اسلامی می تواند  طبق سنوات گذشته آزمون تحصیلات تکمیلی خود را برای پذیرش دانشجو در سال 96 برگزار کند.

قوامی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر قانون مستقل پذیرش دانشجو از طریق کنکور را داشته است و بر این اساس می تواند طبق سالیان گذشته مستقل آزمون برگزار کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به عنوان قانونگذار از دولت خواسته می شود که به این بلاتکلیفی پاسخ دهد.

وی با بیان اینکه پس از آنکه آیین نامه تصویب و اجرایی شد، دانشگاه آزاد بر اساس قانون جدید عمل میکند، گفت: سازمان سنجش در نامه ای به وزیر علوم اظهار کرده که منتظر تصویب آیین نامه اجرایی دکترای سال 96 است و همچنین وزیر علوم نیز در نامه ای به دولت خواستار تصویب آیین نامه ادغام پذیرش دانشجو شده است.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

پایان پیام


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: