4:22 صبح | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۹ مهر
کد خبر: 53975 تاریخ انتشار: ۱۳۹۷ جمعه ۱۳ مهر - 4:16 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
علی صوفی عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان

امروز مساله امید در جامعه مهمترین دغدغه و نگرانی مسئولان و حاکمیت باشد

علی صوفی عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان در گفتگو با خبرنگار گفتگو نیوز گفت: ایجاد ناامیدی و گسترش آن در جامعه یکی از مهمترین دغدغه هایی است که نگرانی جریان های سیاسی و احزاب را به خود واداشته است. چراکه این نگرانی در سطح کلان و گسترده افکار و اذهان عمومی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و در وهله بعدی نسبت اعتماد بین مردم و مسئولان و فراتر از آن حاکمیت را مورد هدف قرار می دهد. این اتفاق بیشتری آسیب را به مردم وارد می کند و از آن جایی که مردم بزرگترین سرمایه و پشتوانه هر نظام و هر حکومتی هستند، این آسیب در نهایت منافع ملی و توان آن کشور را تضعیف خواهد کرد.

وی ادامه داد: بنابراین پر بیراه نیست که امروز مساله امید در جامعه اولویت و مهمترین دغدغه و نگرانی مسئولان و حاکمیت باشد. اینکه چگونه و چطور می توان این ناامیدی را در جامعه برطرف کرد و در ازای آن امیدواری را نزد اذهان و افکار عمومی تقویت کرد. واقعیت آن است که طی سالیان گذشته به ویژه در دوران دولت های نهم و دهم نارسایی مدیریتی و مشکلات امثالهم سبب شد تا مشکلات و مطالبات عمومی افزایش پیدا کند.

صوفی تاکید کرد: آمدن دولت یازدهم این امید و نشاط را در جامعه ایجاد کرد که مشکلات حل شده و مطالبات عمومی محقق می شوند. به ویژه آنکه در ایام انتخابات نیز به صراحت درباره حل و رفع مشکلات شعارها و وعده هایی مطرح شد. این روند همچنین در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 تکرار شد و رییس جمهوری کشورمان بارها درباره حل برخی مشکلات و مسائل صحبت کرده، شعار داده و وعده هایی را مطرح کردند.

وی افزوامروز مردم جامعه بعد از قریب به پنج سال مردم جامعه از دولت انتظار آن را داشته که مطالبات پاسخ داده شوند. همین طور توقع دارند که دولت مستقر با صراحت و جسارت و دقت بالایی به مشکلات آنان رسیدگی کند و زمانی که تصور می شود که این چنین عزم و اراده ای وجود ندارد، آنان به طریقی نسبت به دولت دلزده شده و یا دچار ناامیدی می شوند.

این فعال سیاسی اظهار داشت: در حقیقت بخشی از ناامیدی که امروز در جامعه شکل گرفته است به عملکرد دولت و همین طور مجلس شورای اسلامی مربوط می شود. مردم انتظار دارند که نمایندگان آنان در دولت و همین طور مجلس شورای اسلامی رسیدگی به مطالبات ایشان را در اولویت کاری خود قرار بدهند و زمانی که تصور می کنند که چنین مساله ای انجام نگرفته است از نمایندگان خود ناامید می شوند.

وی افزود: البته از طرف دیگر نیز برخی جریان های سیاسی در داخل یا خارج از کشور هستند که سعی می کنند از این اتفاقات و این بستر ناامیدی به وجود آمده برای منافع و اهداف خود استفاده کنند. جریان های خارج از کشور تلاش می کنند تا از این ناامیدی رخ داده علیه نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند و جریان های داخلی تلاش می کنند تا از این ناامیدی علیه دولت مستقر بهره بگیرند.

صوفی در پایان گفت: بر همین اساس می طلبد که ما نسبت به این اتفاقات هوشیار باشیم. مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس باید با یک عزم و اراده راسخ در جهت تامین و حل مطالبات عمومی قدم بردارند. جریان های سیاسی داخل کشور باید با یک انسجام و وحدت در جهت تامین و حل منافع ملی به دولت کمک کنند و آگاه باشند که تخریب دولت و نهادهای داخلی مسبب تضعیف و تخریب نظام و کشور می شود. همچنین در برابر جریان های خارجی باید آگاه باشیم که بهانه یا فرصتی را برای آنان فراهم نکنیم.

 

 

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: