10:02 صبح | ۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
کد خبر: 62948 تاریخ انتشار: ۱۳۹۹ شنبه ۱۰ خرداد - 10:03 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
فائزه هاشمی:

مدعی العموم برای پدر رومینا تقاضای اشد مجازات کند

خانم هاشمی می‌گوید "برای اینکه صدای زنان در نیاید" قصاص مادر هم در صورت کشتن فرزند از این لایحه حذف شده است. او از مدعی‌العموم خواسته در چنین پرونده‌هایی برای حمایت از خانواده وارد عمل شوند و برای پدر درخواست مجازات کنند

فائزه هاشمی، از بنیانگذاران حزب کارگزاران و فعال سیاسی، از نبود قانون برای حمایت از دخترانی مانند رومینا اشرفی انتقاد کرده و گفته "این جنایت به قدری فجیع است که پدر باید دو یا سه بار قصاص شود."استدلال خانم هاشمی این است که پدر در برابر فرزندش چند برابر دیگران مسئولیت دارد و "نمی‌شود فرزند خود را به قتل برساند و پاسخگو نباشد و قصاص نشود."

🔹خبرگزاری رکنا چند روز پیش با خانم هاشمی این مصاحبه را انجام داده و صدای آن را منتشر کرده است.نماینده پیشین مجلس همچنین درباره لایحه حمایت از زنان که قوه قضاییه برای اصلاح آن را به دولت بازگردانده، گفته است که قصاص پدر و پدربزرگ که طراحان لایحه در نظر گرفته بودند، از آن حذف شده است. 
🔹خانم هاشمی می‌گوید "برای اینکه صدای زنان در نیاید" قصاص مادر هم در صورت کشتن فرزند از این لایحه حذف شده است. او از مدعی‌العموم خواسته در چنین پرونده‌هایی برای حمایت از خانواده وارد عمل شوند و برای پدر درخواست مجازات کنند.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: