7:41 عصر | ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
کد خبر: 4278 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ جمعه ۶ بهمن - 1:21 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
فرانکو بار ِسی:

در داربی امروز یک پرسپولیسی‌ام

اخباری از مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی - که در اروپا بازی می‌کردند - را از زمان‌های گذشته شنیده‌ام. رحمان رضایی هم سال‌ها در ایتالیا بازی کرد. علی دایی را هم به عنوان یکی از بازیکنان بزرگ ایرانی در گذشته می‌شناسم.

گفتگو نیوز: فرانکو بار ِسی گفت: در داربی امروز یک پرسپولیسی‌ام، چون به خاطر هواداران این تیم به ایران آمده‌ام اما هر تیمی با کیفیت‌تر باشد، برنده می‌شود.

فرانکو بار‌ ِسی که برای تماشای داربی هفتادوشش به دعوت باشگاه پرسپولیس به ایران آمده است، صبح امروز (جمعه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشحالم که برای اولین بار به ایران آمدم و به این خاطر از محمد رویانیان، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تشکر می‌کنم. از این که برای تماشای بزرگ‌ترین داربی ایران به تهران آمده‌ام و در زمان اقامتم می‌توانم این مسابقه را ببینم، هیجان‌زده هستم. چیزی که می‌بینم، باورکردنی نیست و فکر می‌کنم هواداران ایرانی دوست دارند، بهترین باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه شناختی از فوتبال ایران دارد و فکر می‌کند فوتبال ایران در چه جایگاهی قرار دارد، اظهار کرد: فوتبال ایران هنوز در حد بالایی نیست و هنوز دانش حرفه‌ای در آن ایجاد نشده است، اما می‌تواند پیشرفت کند.

وی در پاسخ به این سوال که چه بازیکنانی از فوتبال ایران را می‌شناسد، گفت: اخباری از مهدی مهدوی‌کیا و علی کریمی - که در اروپا بازی می‌کردند - را از زمان‌های گذشته شنیده‌ام. رحمان رضایی هم سال‌ها در ایتالیا بازی کرد. علی دایی را هم به عنوان یکی از بازیکنان بزرگ ایرانی در گذشته می‌شناسم.

بار ِسی در پاسخ به این پرسش که از ایران چه شناختی داشت و اکنون چه دیدگاهی نسبت به این کشور پیدا کرده است، نیز به خبرنگاران گفت: در ایتالیا اخباری که از ایران به گوش‌مان می‌رسد، تنها درباره مسایل سیاسی است. ما ذهنیت متفاوتی داشتیم اما حالا که به اینجا آمده‌ام، شرایط را متفاوت می‌بینم. الان می‌بینم که مردم ایران آرام و ساکت زندگی می‌کنند و این کشور واقع زیباست.

کاپیتان اسبق تیم ملی ایتالیا در پاسخ به این سوال که چه شناختی از کارلوس کی‌روش دارد و فکر می‌کند او با تیم ملی ایران موفق شود، تصریح کرد: کی‌روش تجربه بین‌المللی زیادی در فوتبال دنیا دارد. از نظر شخصیتی او را نمی‌شناسم اما او یک مربی حرفه‌ای است. می‌دانم دوست دارد همیشه بهتر کار کند. خیلی از شرایط تیم ملی ایران آگاهی ندارم اما هر مربی استراتژی خاص خود را دارد و باید دید که چه ابزاری در اختیار او قرار می‌دهند تا موفق باشد. امیدوارم با تیم ملی ایران موفق شود.

خبرنگاری از بار ِسی پرسید، کی‌روش سال‌ها به عنوان دستیار مربی موفق بوده، اما در سرمربیگری چندان توفیقاتی نداشته است. آیا این حرف را قبول دارید، او هم پاسخ گفت: نمی‌توانم جملات بدی درباره کی‌روش به کار ببرم و امیدوارم با تیم ملی ایران موفق شود.

برخی از تماشاگران ایتالیایی در روز خداحافظی پائولو مالدینی تابلوهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود، "کاپیتان فقط بارسی". مدافع سابق آتزوری درباره علت محبوبیش اظهار کرد: چیز خاصی درباره مالدینی نمی‌توانم بگویم، جز این که او بازیکن بزرگی است و سال‌ها برای تیم میلان کار کرد. او بازیکن مطرح و دوست‌داشتنی میان هواداران فوتبال است. درباره محبوبیت نمی‌دانم چه چیزی باید بگویم و صحبت خاصی ندارم.

به گفته بار ِسی هیجان میان مردم پیش از داربی مهم‌تر از خود مسابقه است: هیجان داربی تهران را از زمانی که به کشورتان آمدم و همه جا احساس می‌کنم اما در داخل مسابقه هر تیمی با کیفیت بهتری بازی کند، برنده می‌شود. خوشحالم که الان می‌خواهم تفاوت بین دو تیم بزرگ ایران را ببینم و این برایم مهم است.

کاپیتان اسبق میلان در پاسخ به سوالی درباره شرایط این تیم در این فصل از مسابقات سری A گفت: یوونتوس دو سال است که تغییرات عظیمی را در خود به وجود آورده است و سال به سال مدرن‌تر می‌شود، اما میلان در این فصل هفت بازیکن خودش را از دست داد و از حالا شروع به انجام یکسری تغییرات کرده است.

بارسی درباره شرایط تیم ملی ایتالیا نیز خاطر نشان کرد: در حال حاضر تیم ملی ایتالیا جوان است و با کیفیت خوبی کارش را ادامه می‌دهد. فکر می‌کنم که می‌تواند یکی از تیم‌های حاضر در جام‌جهانی باشد و در آن مسابقات هم عملکرد خوبی را به نمایش بگذارد.

او در پایان در واکنش به این که نتیجه‌ داربی امروز چه پیش‌بینی می‌کند، گفت: به خاطر هواداران پرسپولیس اینجا هستم و این هواداران را دوست دارم و بنابراین امروز یک پرسپولیسی هستم.

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: