5:59 صبح | ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
کد خبر: 2399 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ دوشنبه ۶ آذر - 1:04 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
یک مجموعه‌دار مدعی شد:

برج آزادی در حال تخریب است

برج آزادی به دلیل عدم رسیدگی و نفوذ آب به شالوده آن، در حال تخریب است.

گفتگو نیوز: عد از تشکیک در ادامه کار نمایشگاه سنگ‌های تزئینی در برج آزادی،‌ مدیر این مجموعه از ادامه برپایی آن خبر داد ولی در بخش دیگر صحبت‌هایش تاکید کرد که برج آزادی به دلیل عدم رسیدگی و نفوذ آب به شالوده آن، در حال تخریب است.

به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش نادر صنعانی مدیر مجموعه "سنگ و گوهر" مجموعه برج آزادی در گفتگویی با مهر گفته بود که در برج آزادی موزه‌ایی درست کرده‌ام که در دنیا بی‌نظیر است. موزه نیویورک با تمام امکاناتش 95 نوع گوهر دارد ولی من در این مجموعه رکورد داشتن 371 نوع گوهر را به دست آورده‌ام.

وی در مورد مشکلاتش با بنیاد رودکی توضیح داده بود که بنیاد رودکی در ابتدا تصویب کرده که از فروش بلیط‌ها درصدی به آنها بدهد. به گفته وی، قیمت بلیط 2 هزار تومان است و طبق قرار اولیه باید هزار تومان آن به برگزارکننده نمایشگاه تعلق می‌گرفت اما این رقم بعدها به 500 تومان تبدیل شد و همین مبلغ هم از روز اول نمایشگاه تا به امروز، یعنی حدود 2 سال به او داده نشده است.

 صنعانی همچنین اشاره کرده بود: بعد از این 2 سال که به مدیران بنیاد مراجعه کرده‌ام به من می‌گویند که نمی‌توانیم این مبلغ را به شما بدهیم و اگر دوست ندارید اینجا مجانی نمایشگاه بگذارید، می‌توانید جمع کنید و بروید.

ولی امروز و بعداز گذشت چند ماه از آن مصاحبه نادر صنعانی از حل و فصل مشکلاتش با مسئولان برج آزادی و بنیاد رودکی می‌گوید و خبر از ادامه کار این مجموعه سنگ می‌دهد.

مشکلاتمان با بنیاد رودکی حل شد

نادر صنعانی در گفتگوی امروزش به خبرنگار مهر گفت: ما قرار گذاشته بودیم که درصدی از فروش بلیط‌ها را به ما بدهند تا امورات مجموعه و نمایشگاه را بگذرانیم ولی این کار صورت نمی‌گرفت ولی اکنون وضع بهتر شده است و طی تفاهماتی که داشتیم این پروسه انجام شده است.

صنعانی در مورد علت گردآوری سنگ‌های این مجموعه توضیح داد: در مورد سنگ و کانی‌های ایران نه دانشگاهی داریم و نه چندان کتابی وجود دارد. ما حتی یک آزمایشگاه درست گوهرشناسی هم نداریم در صورتی که ایران یکی از بزرگترین گلستان‌ها در دنیای سنگ و گوهر است.

وی افزود: برای اینکه از دنیا عقب نمانیم من طی 22 سال به جمع‌آوری این مجموعه پرداختم و در 2 سال گذشته با توافقاتی که با مدیران بنیاد رودکی داشتم آنها را در موزه برج آزادی به نمایش گذاشتم و همانطور که می‌دانید این نمایشگاه دائمی است.

صنعانی بیان کرد: 50 سال آینده ما انقدر نفت و گاز نخواهیم داشت و شاید همین کانی‌ها بتواند جایگزین این سرمایه‌های ملی شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش از احتمال تخریب برج آزادی در آینده‌ای نزدیک به دلیل عدم رسیدگی‌ها خبر داد و گفت: تمام درزها و گوشه و کنارهای برج در حال تخریب است و آب از همه جای برج در حال ورود به پی و شالوده آن است. اگر هرچه سریعتر به داد آن نرسیم حتما خراب خواهد شد.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: