5:09 صبح | ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
کد خبر: 2393 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ دوشنبه ۶ آذر - 12:26 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
مدیرکل بهزیستی استان تهران:

مراکز آموزشی ما فاقد تابلو بر سر در مراکز است

اکثر مراکز آموزشی ما فاقد تابلو بر سر در مراکز است و این اقدام برای حفظ کرامت این افراد انجام می شود.

گفتگو نیوز: مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: در مراکز نگهداری شیرخوارگان، کودکان و نوجوانان بی سرپرست حمایت های فرهنگی و آموزشی انجام می شود واین حمایت تا زمان استقلال ادامه خواهد داشت.

وی افزود:اکثر مراکز آموزشی ما فاقد تابلو بر سر در مراکز است و این اقدام برای حفظ کرامت این افراد انجام می شود.

وی گفت: در سازمان بهزیستی با توجه به اینکه اصالت کاری ما تکریم افراد است و در مراکز فرهنگی و آموزشی ما حفظ شان افراد مهم ترین دستورکاری ما است به همین منظور در ترخیص افراد بی سرپرست پس از به دست آوردن شرایط ترخیص همکاری های لازم می شود و در اشتغال آنها و همچنین کارافرینی بهزیستی حمایت های لازم را انجام می دهد.

وی افزود: موارد بسیار زیادی هستند که به لحاظ رتبه های کشوری شده اند و هم اکنون در کارافرینی نیز به موفقیت هایی دست پیدا کرده اند و مشغول کار هستند.

صدر ادامه داد: هدف ما از عدم معرفی این افراد به دلیل شرایط خاصی است که دارند و ما لازم می دانیم برای حفظ کرامت آنها از معرفی آنها خودداری کنیم.

وی افزود: در تمامی مراکزی که زیر نظر بهزیستی فعالیت می کنند 23 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست نگهداری می شود که 80 درصد از این افراد کودکان بدسرپرست هستند که با حکم قضایی در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند.

وی ادامه داد: تمامی افرادی که در مراکز ما نگهداری می شوند با حکم قضایی وارد مجموعه شده اند و ترخیص آنها نیز با حکم قضایی است و اگر صلاحیت پدر و مادر افرادی که بدسرپرست هستند توسط دستگاه قضایی تایید شوند کودکان به خانواده خود بر می گردند.

مدیرکل بهزیستی تهران اظها ر داشت: تلاش کردیم محیط نگهداری کودکان از حالت پرورشگاهی به حالت خانه تغییر پیدا کند و در محیطی شبیه خانواده این افراد تحت مدیریت بهزیستی نگهداری میشوند.

وی در پایان گفت: اقدامات فرهنگی جز مسئولیت های اصلی ما است و رسیدگی به امور فرهنگی این کودکان در سراسر کشور توسط سازمان بهزیستی انجام می شود و از نمونه اقدامات فرهنگی ایجاد همین مراکز آموزشی است.

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: