2:24 صبح | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 10037 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۳ خرداد - 11:36 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
معاون اموراجتماعی سازمان بهزیستی:

مهدکودک به هیچ عنوان محل آموزش مستقیم نیست

۳۱۶ مهد مسجد، مهد قرآنی و آدینه مهد داریم که همه این‌ها رویکرد قرآنی دارند البته با چند برابر این تعداد نیز موافقت اصولی شده است.
گفتگو نیوز: مهدکودک به هیچ عنوان محل آموزش مستقیم نیست بلکه تنها محل نگهداری است/ چهار پکیج برای آموزش در مهدکودک‌ها درنظر گرفتیم که دو پکیج آن با رویکرد دینی است.

ایلنا: معاون اموراجتماعی سازمان بهزیستی گفت: ۳۱۶ مهد مسجد، مهد قرآنی و آدینه مهد داریم که همه این‌ها رویکرد قرآنی دارند البته با چند برابر این تعداد نیز موافقت اصولی شده است.

محمد نفریه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درمورد نقش آموزش در مهدکودک‌ها گفت: مهدکودک به هیچ عنوان محل آموزش مستقیم نیست بلکه تنها محل نگهداری است حتی پیش دبستانی هم جزو بخش‌های آموزش‌های رسمی کشور نیست.

وی ادامه داد: در کشورهای دیگر هم همین طور است و آموزش مستقیم زیر سن ۷ سال صورت نمی‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه آموزش در مهدکودک باید به صورت غیرمستقیم باشد، افزود: آموزش در مهدکودک باید به دلخواه خردسالان صورت بگیرد به گونه‌ای که در زمان حضور مربی درکنار کودکان هریک از آن‌ها کار خاصی را انجام می‌دهند. یکی نقاشی می‌کشد دیگری کاردستی درست می‌کند و حتی ممکن است کودکی خواب باشد.

معاون اموراجتماعی سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: اینطور نیست که انتظار داشته باشیم در مهدکودک‌ها همه بچه‌ها یک کار واحد را انجام دهند.

نفریه با اشاره به اینکه از سال گذشته چهار پکیج آموزشی برای مهدکودک‌ها درنظر گرفتیم، افزود: از این چهار پکیج، دو پکیج با رویکرد دینی است که یکی آموزش مفاهیم دینی به خردسالان با ۱۰ کتاب و دیگری شیوه‌های عملی جهت ارائه مفاهیم دینی در مهدکودک‌ها با سه کتاب است.

وی تصریح کرد: سومین پکیج براساس رشد و تکامل یکپارچه کودک است که دارای ۱۷ جلد و تاکنون ۱۲ جلد آن به چاپ رسیده است.

نفریه ادامه داد: در پکیج چهارم مهارت‌های زندگی به کودکان آموزش داده می‌شود که شامل کارت‌های بزرگ است که از سوی مربیان توضیح داده می‌شود و کارت‌های متوسط که از بچه‌ها سوال می‌شود.

معاون اموراجتماعی سازمان بهزیستی افزود: در این پکیج مهارت‌هایی ازجمله اینکه بچه‌ها چگونه به بدن خود احترام بگذارند، چگونه تفکر کنند و عصبانیت خود را کنترل کنند، آموزش داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر این پکیج‌ها استان به استان به منظور انتقال به کودکان به مربی‌ها آموزش داده می‌شود، افزود: از اول مهرماه برای سازمان بهزیستی تنها محتوای این چهار پکیج برای آموزش به کودکان در مهد کودک‌ها قابل قبول است.
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: