5:27 عصر | ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
کد خبر: 30267 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۰ تير - 11:16 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
میرزاده درپاسخ به جنجال سازی برخی رسانه‌ها؛

بخشنامه حراست مقابل حجاب و عفاف نیست / شارلاتانیسم خبری به دنبال به حاشیه بردن مسئولان است

بخشنامه حراست دانشگاه که دستمایه انتقادات نادرست و مغرضانه برخی رسانه‌ها شده، براساس آموزه‌های قرآنی و توجه به مقوله فرهنگی عفاف و حجاب تدوین شده است.

خبرگزاری آنا:رییس دانشگاه آزاد درپاسخ به جنجال سازی برخی رسانه‌ها درباره پیگیری مسائل مربوط به حجاب و عفاف ازسوی متولیان فرهنگی دانشگاه به جای نیروهای حراست،گفت: بخشنامه حراست مقابل حجاب و عفاف نیست بلکه بهبود روش‌ها در برخورد با یک مقوله فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر حمید میرزاده افزود: حراست یک سازمان، ضابط قوه قضاییه نیست تا بخواهد کسی را دستگیر کند. بدیهی است حراست با مشاهده جرم مشهود،‌ قطعا برخورد قانونی با تخلف خواهد کرد و مسئولان واحدها نیز، متخلفان را به مراجع ذیربط ارجاع می‌دهند.

میرزاده با اشاره به هجمه‌هایی که طی چند روز گذشته به نهاد علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد وارد شده است و به انتقاد از متولی‌بودن بخش فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف به جای بخش حراستی و انتظامی دانشگاه می‌پردازد، گفت: برخوردهای حراستی و فیزیکی و انتظامی 35 سال گذشته اگر موثر بود، مسئولان اکنون از وضع حجاب راضی بودند.

وی ادامه داد:حجاب ظاهر باطن اشخاص است؛ باید قلب‌های سلیم و باطن افراد پاک شود و این کار، کار حراست نیست؛ بلکه با آموزه‌های قرآنی و آشنایی با معارف قر آن و اهل بیت و سبک زندگی ائمه اطهار و بزرگواران دین و دانش، قلب‌ها سلیم و باطن‌ها پاک می‌شوند.

رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: به جای برخوردهای حراستی و انتظامی راه‌های نرم‌افزاری و پر جاذبه‌ای برای توسعه فرهنگ عفاف و حجاب و وقار در دستور کار مدیران فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی است که متعاقباً اعلام خواهد شد.

"شارلاتانیسم خبری به دنبال به حاشیه بردن مسئولان است"

گفتنی است حمید میرزاده همچنین در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه که هفته گذشته با حضور معاونان دانشگاه آزاد برگزار شد، به صراحت گفت: بخشنامه حراست دانشگاه که دستمایه انتقادات نادرست و مغرضانه برخی رسانه‌ها شده، براساس آموزه‌های قرآنی و توجه به مقوله فرهنگی عفاف و حجاب تدوین شده است.

میرزاده در این جلسه عنوان کرد: غوغاسالاران و جریان شارلاتانیسم خبری به دنبال بازداشتن مسئولان از پرداختن به وظایف اصلی‌شان است.

وی افزود: دانشگاه آزاد یک دانشگاه علمی و نهادی اسلامی است و همواره از فرهنگ قرآنی و فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یک ارزش حمایت می‌کند، اما به دلیل اینکه حجاب و عفاف یک مقوله فرهنگی به شمار می‌رود، نمی‌توان در مورد آن با روش های فیزیکی، حراستی و انتظامی برخورد کرد، چرا که تجربه نشان داده برخوردهای خشونت‌آمیز در این موارد اثرگذاری کمتری دارد و این تجربه یعنی برخوردهای فیزیکی و حراستی ناموفق بوده است.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: