4:57 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير
کد خبر: 59972 تاریخ انتشار: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير - 8:16 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
نامه‌ رحمت‌اله بیگدلی‌ به‌ سید‌ مصطفی تاج‌‌زاده در باره یک نقل قول تحریف‌شده از رسول منتجب‌نیا

دعوت رحمت‌اله بیگدلی از سید مصطفی‌ تاج‌زاده برای گفت‌‌وگو در قالب مناظره در باره آسیب‌شناسی جنبش اصلاحات

دوست گرامی، جناب آقای سید مصطفی تاج‌زاده‌ سلام علیکم‌، با آرزوی توفیق روزافزون برای آن‌جناب لازم دیدم که پیرو مکالمه تلفنی طبق فرموده خود شما نامه‌ای را تقدیم کنم.

اخیرا در آستانه آغاز‌ به‌کار رسمی حزب جمهوریت ایران اسلامی برخی افراد به صورت همزمان اقدام به انتشار مطالبی توهین‌آمیز و تخریبی‌ در باره حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رسول منتجب‌نیا و برخی همراهان این حزب‌ کرده‌اند که به‌دلیل سخافت و به‌غایت توهین‌آمیز بودن آن‌ها قصد‌ پاسخگویی به آن‌ها را نداشتیم؛ زیرا آن هتاکی‌ها در نزد خردمندان، جواب‌ِ خود را به‌همراه داشتند‌ و مستغنی از پاسخ بودند و به قول معروف: «الباطل یموت بترک ذکره؛ باطل با ترک یاد آن می‌میرد.»

اما نمی‌شد از کنار یک جمله کنایه‌‌آمیز شما در نشست حزب اتحاد ملت که معمولا سعی می‌کنید با حساب‌و‌کتاب سخن بگویید گذشت‌. شما از روی غفلت در باره یک جمله تحریف‌شده منقول از یک مصاحبه تفصیلی آقای منتجب‌نیا بدون تحقیق در باره اصل سخن، محتوا و شأن نزول آن گفته‌اید:
«سقف اصلاح‌طلبی بعضی‌ها می‌شود دلخوشی به نامه نوشتن به یکی از مقامات و پاسخ نگرفتن. این چیزی است که می‌تواند جامعه را منفعل کند.»!

جناب تاج‌زاده
این نوع برداشت نادرست‌ از یک سخن معقول و منطقی آقای منتجب‌نیا در باره دیدارشان با مقام رهبری هم توهین به رهبری و آقای منتجب‌نیا و هم مردم است!
آقای منتجب‌نیا در گفت‌وگویی تفصیلی که با خبرآنلاین در زمینه مسایل مختلف‌ از جمله ماجرای «اف‌ای‌تی‌‌اف» داشته‌اند در کنار پاسخ به سؤالات مختلف به‌صورت استطرادی‌ در پاسخ به سوال خبرنگار در باره دیدارشان با رهبری گفته‌اند‌:
«سران جریان اصلاحات از جمله آقای خاتمی تلاش زیادی داشتند که با مقام رهبری دیدار و تعامل داشته باشند که به‌هر دلیلی این امکان تا کنون میسر نشده است. در این میان با اقداماتی که شده بود حجت‌الاسلام منتجب‌نیا و دکتر محسن رهامی با مقام رهبری دیدار می‌کنند و در این دیدار حدود یک‌ساعته ضمن انعکاس بسیاری از مشکلات و مسایل کشور و جریان اصلاحات از مقام رهبری می‌خواهند که ارتباط ایشان با اصلاح‌طلبان بیش‌تر باشد تا حاملان این جریان بزرگ سیاسی بتوانند نظرات خود را به‌ رهبری منعکس کنند‌.»
مقام رهبری از این پیشنهاد استقبال می‌کنند و از آنان می‌خواهند که با توجه به محدودیت امکان برای دیدارهای متوالی، مطالب خودشان را به‌ صورت نامه بفرستند و همان‌جا‌ هم به‌ مسؤولان دفتر دستور می‌دهند که اصل نامه‌های ارسالی را به‌ ایشان بدهند تا شخصا بخوانند‌.

آقای منتجب‌نیا در جلسه‌ای هم که با ما داشتند گفتند: «ما پس از بحث مختصری که در انتهای دیدار در باره حصر داشتیم، هیچ پالس منفی از جانب رهبری دریافت نکردیم و ایشان گفتند با توجه به این‌که جلسه به پایان رسیده است‌ بعدا در این باره صحبت می‌کنیم.»
آقای منتجب‌نیا در ادامه به خبرنگار گفته‌اند: «ما هم مکاتبات و توضیحاتی در باره حصر و ... داشتیم و خواستار گشایش‌هایی در این موضوع شدیم و گشایش‌های اخیر را هم در این راستا ارزیابی می‌کنیم‌.»

در این‌جا در پاسخ به‌این‌ سوال که‌: «آیا شما پاسخ نامه‌ها را به‌ صورت مکتوب دریافت می‌کنید؟»، آقای منتجب‌نیا می‌گویند: «آنچه برای ما مهم است این است که رهبری در جریان مسایل و مشکلات جریان اصلاحات و مردم قرار بگیرند و به‌ درخواست‌ها ترتیب اثر بدهند و ما آثار آن را ببینیم که گشایش‌های ایجاد‌شده اخیر در باب‌ حصر را در این راستا ارزیابی‌ می‌کنیم‌، اما این‌طور نیست ‌که ما با توجه به‌ اشتغالات وسیع رهبری به دنبال دریافت پاسخ مکتوب نامه‌های زیادی باشیم که می‌نویسیم تا آن را در بوق و کرنا کنیم که مثلا‌ ما نامه نوشتیم و پاسخ آن هم این است!»
این بیان آقای منتجب‌نیا کجا و آنچه که برخی هوچیگران گفته‌اند‌ و بر بیان شما هم تأثیر گذاشته است‌ و گفته‌اید کجا؟!

جناب تاج‌زاده
من در چند مصاحبه تفصیلی که با ایرنا و دیگر رسانه‌ها داشته‌ام گفته‌ام که ما اصلاح‌طلبان برای همگرایی‌ و نیل‌ به یک استراتژی مشخص و کارآمد نیاز به گفت‌وگو و آسیب‌شناسی جنبش اصلاحات داریم.
از این‌رو از آن جناب دعوت می‌کنم که در چند جلسه گفت‌وگو در دفتر حزب جمهوریت ایران اسلامی حضور یابید تا نتایج آن را به صورت مکتوب و صوت و تصویر در اختیار مردم و اصلاح‌طلبان قرار دهیم.
بدون تردید چنین گفت‌وگوهایی می‌تواند در همگرایی اصلاح‌طلبان و اعتلای جنبش اصلاحی ملت ایران تأثیر اساسی داشته‌ باشد‌.
اگر برای چنین گفت‌وگویی در قالب یک مناظره دوستانه اعلام موافقت کنید، ایام و ساعت‌های آن را متعاقبا اعلام می‌کنیم.
ایام به‌کام و عزت مستدام!

رحمت‌اله بیگدلی

برچسب هابرچسب ها: گفت و گو نیوز,,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: