3:25 صبح | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 37361 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ جمعه ۸ اسفند - 9:06 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
هلال‌احمر: متعلق به هلال‌احمر نیست

ابهام درباره بالگرد سقوط کرده در تهران

سرپرست سازمان امداد و نجات پس از اعلام وزارت دفاع مبنی بر اینکه بالگرد سقوط کرده در ارتفاعات شمال تهران متعلق به این سازمان امدادی است، تاکید کرد: بالگرد سقوط کرده متعلق به هلال احمر نیست و تمامی بالگردهای امدادی آن آماده ارائه خدمات است.

گفت و گو نیوز:

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پیشتر اعلام کرده بود، بالگرد سقوط کرده در دربند متعلق به سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بوده است.

به گزارش ایرنا از سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر، ناصر چرخساز افزود: طی گزارش های مردمی مبنی بر سقوط یک بالگرد در روز پنجشنبه در منطقه دربند، تیم های پیشرو به محل مورد نظر اعزام می شوند و این تیم صحت حادثه را اعلام می کند که بعد از آن نیروهای امداد ونجات اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه در این زمینه شش تیم امداد و نجات به محل وقوع حادثه اعزام شدند، ادامه داد: چهار دستگاه خودروی عملیاتی و سگ های تجسس و نجات نیز به دربند اعزام شدند و کار امداد و نجات را آغاز کردند.

سرپرست سازمان امداد و نجات با بیان اینکه برای احتیاط تیم های پشتیبان را نیز در حالت آماده باش قرار داده ایم، گفت: خوشبختانه به لحاظ نیرو و تجهیزات مشکل خاصی وجود ندارد.

چرخساز از حضور سایر دستگاه ها از جمله آتشنشانی و نیروی انتظامی در محل حادثه خبر داد و افزود: همیشه این فرضیه در ذهن نیروهای هلال احمر وجود دارد که اگر یک نفری دچار حادثه شده و احتمال زنده ماندن آن وجود داشته باشد، تمام اقدامات لازم صورت می گیرد.

سرپرست سازمان امدادونجات هلال احمر با بیان اینکه همچنان 13 امدادگر در محل حادثه حضور دارند، درباره مالکیت بالگرد گفت: در حال حاضر تمام 17 فروند بالگرد هلال احمر صحیح و سالم در پایگاه های خود مستقر هستند و بالگرد سقوط کرده متعلق به هلال احمر نیست و بالگردهای امدادی هلال احمر آماده ارائه خدمات امدادی هستند.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اعلام کرده است: بالگرد سقوط کرده در دربند متعلق به سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بوده است.

به گزارش ایرنا از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در پی سقوط یک فروند بالگرد در روز پنجشنبه و در منطقه دربند تهران و پخش اخباری مبنی بر اینکه این بالگرد متعلق به وزارت دفاع و شرکت پنها بوده، مدیرعامل شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران(پنها) وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این ارتباط گفت: این بالگرد متعلق به سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و در حال انجام مانور برای ستاد بحران بوده است.

امیر سرتیپ دوم خلبان احمد آبادی افزود: بر اساس آخرین اخبار دریافتی، این سانحه هوایی بر اثر برخورد بالگرد به دامنه کوه به وقوع پیوسته است.
108

برچسب هابرچسب ها: بالگرد,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: