12:16 عصر | ۱۳۹۸ يکشنبه ۶ بهمن
کد خبر: 2722 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ سه شنبه ۱۴ آذر - 2:25 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
وزیربهداشت:

۷ درصد زوج‌ها نازا هستند

با برنامه‌هایی که در پیش گرفته شد توانستیم میزان مرگ و میر مادران باردار را به ۲۱ درصد هزار برسانیم/ امیدوار هستیم آنچه را که طراحی کرده‌ایم تا ظرف مدت برنامه ۵ ساله مرگ و میر مادران را به ۱۵ درصد هزار برسانیم به این هدف نیز نائل شویم.

گفتگو نیوز: وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: حدود ۷ درصد زوج‌ها نازا هستند و حدود ۱۴ درصد از زنان و مردان از مشکل نازایی رنج می‌برند.

به گزارش گفتگو نیوز به نقل از ایلنا، مرضیه وحیددستجردی صبح امروز درمراسم افتتاح بخش IVF بیمارستان جامع زنان شهید اکبرآبادی طی سخنانی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های راهبردی و اساسی وزارت بهداشت سلامت زنان است زیرا محور سلامت خانواده و جامعه راسلامت زنان می‌دانیم و اگر زنان سالم باشند افراد خانواده و اجتماع نیز سالم خواهند بود.

وی ادامه داد: اگر سلامت زنان را بخواهیم دنبال کنیم خوشبختانه بیمارستان جامع زنان درسرتاسر کشور وجوددارد به نحوی که درتهران بیمارستان‌های جامع زنان آرش، میرزان کوچک خان جنگلی و مهدیه را داریم.

به گفته وی در اصفهان، مشهد، شیراز، یزد و در برخی از دانشگاه‌های دیگر نیز بیمارستان‌های جامع زنان راه افتاده‌اند و بقیه نیز یا در نیمه راه و یا در ابتدای راه هستند.

وزیر بهداشت همچنین به موارد مرگ و میر مادران اشاره کرد و افزود: با برنامه‌هایی که در پیش گرفته شد توانستیم میزان مرگ و میر مادران باردار را به ۲۱ درصد هزار برسانیم.

دستجردی تصریح کرد: زمانی که وزارت بهداشت را تحویل گرفتیم در آمار سازمان بهداشت جهانی مرگ و میر مادران ۱۴۰ درصد هزارعنوان شده بود اما باتوجه به زحمات زیادی که در کشور کشیده شد، در همان زمان توانستیم این آمار رابه ۲۴ درصدهزار برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های انجام شده ما را به اینجارسانده که امروز سازمان بهداشت جهانی میزان مرگ و میر مادران باردار در کشور را ۲۱ درصد هزار اعلام کرده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه امروز خوشحالیم که ظرف این سه سال میزان مرگ و میر مادران بارداررا از ۲۴ به ۲۱ درصد هزار رسانده‌ایم، افزود: امیدوار هستیم آنچه را که طراحی کرده‌ایم تا ظرف مدت برنامه ۵ ساله مرگ و میر مادران را به ۱۵ درصد هزار برسانیم به این هدف نیز نائل شویم.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی:  
 
 
 
منشأ تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی شفاف می‌شود مجلس بعدی مجلس ژنرال‌هاست/ رایزنی با شورای نگهبان نتیجه‌ای ندارد/ اصلاح‌طلبان کنار بایستند/ اصولگرایان توان حل مشکلات مردم را ندارند کدخدایی: عدم تأیید صلاحیت نمایندگان لزوماً به معنای فساد آنان نیست نظرات و تصمیمات سیاست خارجی خود را بر اساس واقعیت ها پایه گذاری کن، نه بر اساس عناوین خبرهای فاکس نیوز یا مترجمان فارسی ات! هیچ مصلحتی بالاتر از رضایت مردم نیست/ از نظر امام (ره) حضور و رأی مردم حق است نه تکلیف واکنش رییس‌جمهور به بخشنامه رییس قوه قضاییه در خصوص تصدی‌گری صداوسیما + متن نامه چین به دلیل شیوع ویروس مرموز حالت فوق العاده شدید اعلام کرد برای تصویب نشدن FATF تهدیدهای سازمان یافته داشتیم/ امیدی به تصویب این لوایح در مهلت باقی‌مانده نیست استقلال 3- الکویت 0؛ سه گل غیرتی در زمین ثالث! خروج کامل «توتال» و «CNPC» از پارس جنوبی / زنگنه: فاز ۱۱ پارس جنوبی را ایرانی‌ها می‌سازند