11:40 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 3086 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ دوشنبه ۲۷ آذر - 3:25 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی
گزارش تصویری

تلاش برای کشف اجساد کارگران معدن یال شمالی

گزارش تصویری از تلاش شبانه برای کشف اجساد کارگران معدن یال شمالی/اسامی کشته‌شدگان

گفتگو نیوز: طبق اعلام پزشكی قانونی یزد تعداد کشته شدگان حادثه امروز معدن یال شمالی طبس به هشت نفر رسید.

به گزارش گفتگو نیوز به نقل از ایلنا، در پی وقوع انفجاری در معدن یال شمالی كه تاكنون به كشف چهار جنازه و مفقود شدن چهار كارگر دیگر انجامیده است، پزشكی قانونی یزد با استناد به ابعاد حادثه مرگ كارگران مفقود شده را نیز تایید كرد و به این ترتیب تعداد كشته شدگان این حادثه به هشت نفر رسید.

منابع ایلنا پیش از این امید به زنده بودن كارگران مفقود شده را ضعیف ارزیابی كرده بودند.

 با این حال فرماندار طبس در خبری جداگانه تعداد کشته شدگان این حادثه راچهار نفر عنوان کرده است. احمد طالبیان مقدم به ایلنا گفت: تا کنون جسد چهار کارگر معدنچی از عمق زمین بیرون آورده شده و هنوز از سرنوشت باقی کارگران اطلاعی در دست نیست.

این در حالی است که  بطور معمول در حوادث این چنینی امکان زنده ماندن کارگران بسیار پایین است. به عنوان مثال در آذرماه سال ۸۹ حادثه‌ای مشابه در یکی از معادن کرمان روی داد که در جریان آن 4 كارگر در عمق 600 متری تونل محبوس شده بودند. آنزمان مسئولان وقت با اعلام اینکه تلاش‌ها برای نجات کارگران محبوس ادامه دارد تا مدت‌ها از تایید خبر کشته شدن کارگران خود داری کردند اما در ‌‌نهایت 19 فروردین 90 جنازه 3 كارگر بیرون كشیده شد و از سرنوشت كارگر چهارم خبری انتشار نیافت.


به گزارش ایلنا از محل حادثه با ادامه عملیات شبانه کشف اجساد، تا ساعت 22 امشب، جسد هفت کارگر معدن یال شمالی واقع در بخش پدیده طبس از عمق زمین بیرون آورده شده است.

اسامی کشته‌شگانی که جسد آنها تا این لحظه کشف و بیرون آورده شده است به ترتیب «علی مهدی‌زاده»، «محمود عابد»، «جواد باقرزاده»، «رمضان رضوانی»، «اسماعیل رحیمیان»، «ابوالفضل خوری»و «رسول غلامی» و تنها کارگری که عملیات برای کشف جسدش ادامه دارد «اسماعیل عابد» گزارش شده است.

گفته می‌شود گروه عملیاتی کشف اجساد تا این لحظه تا عمق ۵۰۰ متری تونل پیش رفته‌اند و ظاهراً جنازه ششم نیز تا دقایقی دیگر خارج می‌شود.

گزارش تصویری از حمیدرضا حجازی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پایان پیام
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: