2:48 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
کد خبر: 388 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ چهارشنبه ۵ مهر - 1:50 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی
گزارش گفتگو نیوز؛

آیا خاتمی از ناطق نوری حمایت می کند؟

مدتی است برخی از تحلیل گران سیاسی از شکل گیری مثلث هاشمی، ناطق نوری و خاتمی می گویند و بر این باورند که یکی از این سه تن کاندیدای ریاست جمهوری باشد و یا کاندیدای اصلاح طلبان کسی باشد که مورد حمایت این سه تن قرار گیرد.

گفت‏گو نیوز: محمد خاتمی رییس جمهور پیشین کشورمان در سالگرد دوم خرداد و در جمع جوانان اصلاح طلب از مجموعه اتفاقاتی که منجر به پیروزی اش در انتخابات شد سخن به میان آورد و در این نشست از ناطق نوری رییس مجلس وقت و رقیبش در آن انتخابات به نیکی یاد کرد.

به گزارش گفتگو نیوز؛ مدتی است برخی از تحلیل گران سیاسی از شکل گیری مثلث هاشمی، ناطق نوری و خاتمی می گویند و بر این باورند که یکی از این سه تن کاندیدای ریاست جمهوری باشد و یا کاندیدای اصلاح طلبان کسی باشد که مورد حمایت این سه تن قرار گیرد.

برخی محافل نزدیک به ناطق نوری نیز از برنامه ریزی و گمانه زنی های وی برای کاندیداتوری یاد می کنند و ناطق نوری را گزینه ای می دانند که هم منتقد سیاست های احمدی نژاد است هم تابع رهبری است و هم رفاقتی با اصلاح طلبان دارد و از این رو می تواند نقش یک مصلح را در انتخابات یازدهم ایفا کند.

آنچه مهم است این است که آیا خاتمی به دنبال این است که رقیب سال 76 خود را مورد حمایت قرار دهد. آنچه وی در جمع جوانان اصلاح طلب بیان کرده بود این گمانه را به واقعیت نزدیک تر می کند و این موضوع که خاتمی به دنبال آن است که برقرار کننده آشتی بین اصلاح طلبان و حاکمیت باشد و از سوی دیگر به دنبال گزینه ای غیر گزینه های صرفا اصلاح طلب است.

برخی گروهها و چهره های شاخص جریان اصلاحات نیز مدافع این جهت گیری هستند و می خواهند آنچه در سال 88 گذشت تجزیه و تحلیل شود و مرز بین مخالفین نظام جمهوری اسلامی از گروههای اصلاح طلب درون نظام مشخص شود.

باید دید که تصویر مردم از ناطق نوری سال 76 تغییر کرده است و آیا وی همان ناطق نوری سال 76 است و در مقابل باید دید که خاتمی از تکرار نام ناطق نوری در جمع اصلاح طلبان چه هدفی داشته است و آیا می خواهد دست ناطق نوری را بگیرد و او را برادر خود معرفی کند و بگوید هر کس به من رای داده است این بار به علی اکبر ناطق نوری رای دهد؟

آیا ناطق نوری چنین حمایتی را خواهد پذیرفت؟ پذیرفتن حمایت اصلاح طلبان ممکن است جایگاه او را در میان اصول گرایان به مخاطره بیاندازد و از سوی دیگر برخی از اصول گرایان نیز قطعا از او دور خواهند شد.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: