11:04 عصر | ۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
کد خبر: 10606 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۰ خرداد - 9:10 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

کنکور سراسری 92 بدون تغییر برگزار می شود

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری آزمون سراسری سال 92 یادآور شد: نکته قابل توجه در کنکور 92 پیشی گرفتن گروه علوم تجربی در میان داوطلبان است که نشان می دهد باید ظرفیت سازی بیشتری در رشته های مرتبط با آن صورت گیرد.

 گفتگونیوز: دکتر ابراهیم خدایی افزود: روند برگزاری کنکور سال 92 همچون سال گذشته خواهد بود و تغییری را شاهد نخواهیم بود. سطح دشواری سئوالات هم همچون سال 91 است. 

 به گزارش مهر: وی با اشاره به آمار شرکت کنندگان در کنکور سراسری سال 92 گفت: امسال 20 هزار نفر بیشتر از سال گذشته در کنکور سراسری شرکت می کنند و این در حالی است که در گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی کاهش تعداد داوطلب داشته ایم و در گروه آزمایشی علوم تجربی 60 هزار نفر افزایش داوطلب داریم. 

خدایی خاطرنشان کرد: تا سال 90 تعداد داوطلبان گروه علوم انسانی بیش از سایر گروه های آزمایشی بود و در دو سال اخیر گروه آزمایشی علوم تجربی بیشترین تعداد داوطلب را داراست که 507 هزار داوطلب موجود در این گروه آزمایشی 200 هزار نفر بیش از سایر گروه های آزمایشی است. 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: این نشان می دهد که دانشگاه ها توانسته اند در گروه های علوم ریاضی و علوم انسانی ظرفیت سازی درستی انجام دهند و جذب دانشجوی بیشتری از میان داوطلبان صورت گیرد اما در گروه علوم تجربی که بیش از 50 درصد شرکت کنندگان کنکور را تشکیل می دهند این ظرفیت سازی کافی نبوده است. 

وی افزود: نیاز داریم دانشگاه ها و وزارت بهداشت ظرفیت سازی بیشتری برای گروه علوم تجربی و رشته های وابسته به این گروه انجام دهند تا بتوانیم به کمک وزارت بهداشت ظرفیت پذیرش در این گروه را نیز افزایش دهیم. 

به گزارش مهر، کنکور سراسری 92 در روزهای 6، 7 و 8 تیرماه برگزار می شود.


برچسب هابرچسب ها: گفتگونيوز,كنكور,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: