8:40 صبح | ۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
کد خبر: 13339 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۷ تير - 8:19 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

پشت پرده برکناری شبانه مدیرعامل ایسنا/ برای ایسنا نگرانم!

ساسان والی زاده، مدیر عامل خبرگزاری ایسنا،از طریق پیامک یکی از خبرگزاری های داخلی متوجه برکناری خود شد.

ساسان والی زاده، مدیر عامل خبرگزاری ایسنا، از سمت خود برکنار شد.

به گزارش گفت وگو ، شبکه ایران در این باره نوشت: برکناری مدیر عامل ایسنا توسط رئیس جهاد دانشگاهی در حالی صورت می گیرد که فقط 2 هفته به پایان دوره مدیریتی محمد حسین یادگاری باقی مانده است.

یادگاری در اقدام شبانه خود ضمن برکناری والی زاده فردی به نام زجاجی از معاونانش را به سرپرستی ایسنا گمارده است.

اقدام به برکناری والی زاده ساعاتی پس از آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر احمدی نژاد انجام گرفته است.

گفته می شود هدف از انتخاب این زمان برای برکناری مدیرعامل ایسنا، گرفتن فرصت واکنش و وورد به ماجرا از شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران طی سال های اخیر بویژه در دوران انتخابات عملکردی موفق و در عین حال بی طرفانه از خود به نمایش گذاشت.

ساسان والی زاده طی ماه های گذشته با فشارهای سنگینی از جانب محمد حسین یادگاری برای حمایت از 2 کاندیدای اصلی اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری مواجه بود. با این وجود والی زاده ضمن مقاومت در برابر این فشار ها، توانست مشی بی طرفانه ایسنا را حفظ کند. به نظر می رسد اقدام به برکناری والی زاده در چنین شرایطی چیزی جز انتقام گیری سیاسی نباشد.

گفتنی است رئیس جهاد دانشگاهی پس از انتخابات به جای تقدیر از عملکرد خبرگزاری زیر مجموعه خود، از عملکرد یک خبرگزاری وابسته به نهادی خاص تقدیر به عمل آورد.

 

برای ایسنا نگرانم!

 

همچنین ساعاتی پس از برکناری والی زاده، خبرگزاری مهر به گفت وگو با وی پرداخت که مدیر عامل اسبق ایسنا در آن با بیان اینکه «مدیریت جهاد دانشگاهی قدر ایسنا را ندانست» گفت که برای آینده این خبرگزاری نگران است.

وی ضمن تائید خبر برکناری خود و انتصاب علیرضا زجاجی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی به عنوان سرپرست جدید این خبرگزاری، ارزیابی خود را از این تغییر اینگونه بیان کرد: خود من از تغییر نگرانی ندارم و ما مدام از یک رسانه به رسانه دیگر کوچ می‌کنیم.

وی گفت: حرفه ما و تخصص ما رسانه است و بنابراین بنده نگرانی از این بابت ندارم و معروف است که میزها همه امانت هستند و اعتباری و در یک دوره‌ای این امانت دست یکی است و باید آرزو کند این امانت را با سربلندی تحویل دهد.

والی‌زاده اضافه کرد: الحمدلله ایسنا هم در مدار توفیق بوده و هست. بالاخره بچه‌های ایسنا در بحث انتخابات، رویکرد مخاطبان و افزایش بازدیدکنندگان و در همه سطوح، درخشیده‌اند و بنابراین من از جانب خودم هیچ مشکلی ندارم و خدا را هم شکر می‌کنم که با عزت این دوره طی شده است اما برای ایسنا نگرانم.

مدیرعامل برکنارشده خبرگزاری ایسنا در توضیح بیشتر نکته اخیر گفت: مدیریت فعلی جهاد دانشگاهی به پایان دوره خودش نزدیک شده و به زودی دوره خود مدیریت فعلی جهاد دانشگاهی تمام می‌شود و نباید سرنوشت یک رسانه بزرگ به بازی گرفته شود.

وی ادامه داد: من امیدوارم طی این یکی دو هفته، آقایان با سرمایه ایسنا بازی نکنند چون واقعیت این است که آنها هرگز قدر ایسنا را ندانستند ولی امیدوارم در این مدت باقی مانده قدر بچه‌های ایسنا را بدانند و بدانند که ایسنا یک رسانه فراگیر، موثر و سالم است و انشاءالله آنرا به صاحبان اصلی‌اش که بچه‌های ایسنا هستند، تحویل دهند.

والی‌زاده در پاسخ به این سوال که «خودتان عامل یا اتفاق خاصی را که در ماه‌های اخیر رخ داده باشد، در این تغییر، دخیل نمی‌دانید؟» گفت: چرا. آنها عملکرد سالم ایسنا را باور نداشتند.

مدیرعامل برکنار شده خبرگزاری دانشجویان ایران در توضیح بیشتر این نکته تاکید کرد: لابد آقایان توقع داشتند ما در انتخابات به سمت یک یا دو تا از کاندیداها بچرخیم ولی ما معتقد بودیم که همه کاندیداها محترم و مورد تائید شورای نگهبان هستند و ما هم رسانه‌ایم و ارگان هچ حزبی نیستیم و خیلی سالم، نسبت به همه اطلاع‌رسانی کردیم و به سمت هیچ کاندیدایی گرایش حزبی و جناحی خاص نداشتیم.

والی‌زاده که هم‌اکنون به عنوان مشاور معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد هم فعالیت می‌کند، درباره آینده کاری خود گفت: بنده رسانه‌ای هستم و هر مسئولیتی هم داشته باشم، لابد به رسانه ختم می‌شود و بنابراین خودم نگرانی ندارم ولی باید از عملکرد بچه‌های ایسنا دفاع کنم؛ در دو، سه سالی که بنده در ایسنا مسئولیت داشته‌ام، به لطف خد،ا ایسنا درخشیده است ولی واقعیت این است که مدیریت جهاد دانشگاهی قدر این رسانه و بچه‌های آن را ندانسته است.

مدیرعامل برکنارشده ایسنا ادامه داد: رئیس جهاد دانشگاهی در فردای انتخابات از یک رسانه بازدید کرد و از عملکرد آن در انتخابات قدردانی کرد و فردای انتخابات هم از عملکرد رسانه دیگر قدردانی کرد اما تا این لحظه حتی یک تماس هم با ایسنا نداشته است. معلوم است که دوستان دو، سه سالی است آدرس خبرگزاری ایسنا را از یاد برده بودند.

وی همچنین درباره خداحافظی خود با کارکنان ایسنا هم گفت: من حتماً در آئین تودیع خودم در صورتی که برگزار شود، شرکت می‌کنم. به هرحال این مسئولیت یک امانت بوده است در دست من و من با طیب خاطر آن را به برادر عزیزی که از این پس مسئولیت را بر عهده دارد، تحویل خواهم داد.

همچنین برخی از رسانه ها خارجی، انتشار خبری از دیدار عبدالله نوری با دختران میرحسین موسوی در این خبرگزاری را  را علت این برکناری اعلام کرده اند.

 

پایان خبرنظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: