8:43 صبح | ۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
کد خبر: 13659 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ چهارشنبه ۲ مرداد - 3:21 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

ثبت نام بدون آزمون كاردانی و كارشناسی دانشگاه آزاد از 5 مرداد

ثبت نام بدون آزمون داوطلبان رشته های كاردانی پیوسته و ناپیوسته و كارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت ۹ صبح روزشنبه پنجم مردادماه ۱۳۹۲ آغاز می شود.

به گزارش گفتگونیوز به نقل از ایرنا، رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی روز چهارشنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: داوطلبان مقاطع كاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین كارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد می توانند از ساعت ۹ صبح روز شنبه پنجم مرداد سال ۹۲ با مراجعه به سایت اینترنتی مركز آزمون به نشانی www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند.

ناصر اقبالی با بیان اینكه هم اكنون آزمون صد در صد رشته های مقطع كاردانی دانشگاه آزاد حذف شده است، گفت: داوطلبان مقطع كاردانی می توانند با تهیه یك كارت اعتباری فقط یك رشته محل را انتخاب و در سایت اینترنتی ثبت كنند و سپس از دوم شهریورماه برای ثبت نام قطعی به واحد دانشگاهی مورد علاقه خود مراجعه كنند.

وی خاطرنشان كرد: محدودیتی در زمینه ثبت نام های متعدد یك داوطلب وجود ندارد و هر داوطلب می تواند در صورت علاقه انتخاب چندین رشته محل چندین كارت اعتباری تهیه و برای ثبت نام اقدام كند.
اقبالی در رابطه با ثبت نام بدون آزمون متقاضیان مقطع كارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد نیز توضیح داد: این دسته از متقاضیان می توانند پس از تهیه كارت اعتباری ۱۰ رشته محل را با توجه به علاقه مندی خود اولویت بندی و در سایت اینترنتی ثبت كنند.

وی تاكید كرد: داوطلبان باید انتخاب های خود را از یك مجموعه آموزشی و از یك نظام آموزشی انجام دهند به عبارت دیگر ۱۰ انتخاب داوطلبان باید یا از سیستم پاره وقت یا تمام وقت باشد و امكان انتخاب از هر دوی آنها وجود ندارد.

اقبالی ادامه داد: برای ثبت نام داوطلبان هیچ محدودیتی به لحاظ مدرك دیپلم وجود ندارد بنابراین هر داوطلب می تواند از هر یك از مجموعه های آموزشی براساس علاقه انتخاب رشته و ثبت نام كند اما با توجه به اینكه پذیرش دانشجوی بدون آزمون براساس معدل دیپلم داوطلبان صورت میگیرد درصورتیكه دیپلم فرد با رشته انتخابی مغایرت داشته باشدبا اعمال ضریبی معدل مذكور اصلاح خواهد شد تا امكان مقایسه معدل داوطلبان وجود داشته باشد.

رییس مركز آزمون درباره نحوه انتخاب رشته داوطلبان كارشناسی ناپیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد نیز گفت: هر داوطلب می تواند یك رشته و حداكثر تا ۱۰ واحد دانشگاهی را انتخاب و به ترتیب اولویت علاقه خود در سایت مركز آزمون درج كند.

به گفته وی هیچ محدودیتی در انتخاب رشته این داوطلبان وجود نداشته و نیازی به رعایت تجانس بین مدرك كاردانی و انتخاب رشته كارشناسی این دسته از متقاضیان وجود ندارد اما درصورتیكه میزان تقاضای برخی رشته ها یا محلها از ظرفیت پذیرش آنها فراتر باشد پذیرش دانشجو با اولویت معدل فوق دیپلم و رعایت شرط هم نامی و یا تجانس مدرك فوق دیپلم با رشته كارشناسی مورد تقاضا صورت خواهد گرفت.

اقبالی خاطرنشان كرد: پذیرش داوطلبان بدون آزمون مقطع كارشناسی پیوسته و ناپیوسته بر اساس معدل مقطع دیپلم و فوق دیپلم متقاضیان صورت می گیرد.

تاكنون از مجموع ۱۶ هزار رشته محل مقاطع كاردانی و كارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی كنكور ۱۴ هزار و ۷۹۱ رشته محل حذف شده و پذیرش در آنها به صورت بدون آزمون صورت می گیرد.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: