9:59 صبح | ۱۳۹۸ شنبه ۵ بهمن
کد خبر: 13897 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ يکشنبه ۶ مرداد - 1:36 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

نحوه استفاده از نرم‌افزار راهنمای انتخاب رشته/معرفی 250 رشته محل به کنکوری‌ها

 گفتگو نیوز: مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به آغاز انتخاب رشته داوطلبان کنکور 92 از 17 مردادماه نحوه استفاده از نرم افزار راهنمای انتخاب رشته را تشریح کرد.

 

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه داوطلبان باید رشته‌های دانشگاهی را بر اساس علایق، توانمندی‌ها،‌ شرایط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ویژگی‌های اخلاقی انتخاب کنند، اظهارکرد: نرم افزار راهنمای انتخاب رشته می‌تواند به داوطلبان در انتخاب رشته‌های مورد علاقه کمک کند.

 

وی افزود: نرم افزار راهنمای انتخاب رشته بر اساس اطلاعات علمی داوطلبان 92 و اطلاعات کد رشته محل‌های کنکور 91 در وضعیت مشابه و با رعایت تمامی ضوابط رشته‌هایی که شان قبولی در آن بیشتر است را معرفی می‌کند.

 

 

امکان استفاده از نرم‌افزار راهنمای انتخاب رشته فقط برای مجازین

 

 

وی با بیان اینکه داوطلبانی که در کنکور 92 مجاز به انتخاب رشته نشده و یا در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کرده‌اند امکان استفاده از این نرم افزار را ندارند، اظهارکرد: کد رشته محل‌های موجود در نرم افزار راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی بر اساس کد رشته محل‌های آزمون 91 است، بنابراین ممکن است در آزمون 92 رشته محلی اضافه، حذف و یا اصلاح شده باشد.

 

توکلی با تاکید بر اینکه استفاده از نرم افزار انتخاب رشته‌های تحصیل کاملا اختیاری است، خاطرنشان کرد: اطلاعات نرم افزار برای راهنمایی بیشتر و معرفی رشته‌هایی که شانس قبولی داوطلب در آن بیشتر است می‌باشد، بنابراین تنها سند انتخاب رشته محل تحصیلی فقط دفترچه انتخاب رشته کنکور 92 گروه آزمایشی مربوطه است.

 

وی افزود: بنابراین هر داوطلب باید نسبت به مطالعه دقیق دفترچه و اطلاعیه مرتبط با انتخاب رشته اقدام کند.

 

وی با اشاره به هزینه خرید کارت اعتباری 10 هزار تومانی برای استفاده از نرم افزار راهنمای انتخاب رشته، اظهارکرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته باید به ازای هر گروه آزمایشی یک کارت اعتباری تهیه کنند.

 

 

پیشنهاد 250 رشته محل به ازای هر گروه آزمایشی

 

 

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه نرم افزار راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی به ازای هر گروه آزمایشی حداکثر 250 کد رشته محل را پیشنهاد می‌کند، اظهار کرد: بنابراین داوطلبانی که در چند گروه آزمایشی شرکت کرده‌اند از بین کد رشته‌ محل‌های پیشنهادی تا 750 کد رشته محل به آنان پیشنهاد داده می‌شود که آنان باید پس از بررسی و بر اساس اولویت علاقه حداکثر 150 کد رشته محل را انتخاب کنند.

 

توکلی در پایان خاطر نشان کرد: چنانچه داوطلبی در هر یک از کد رشته محل‌ها پذیرفته شود انتخاب‌های بعد از آن بررسی نخواهد شد.

ف نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: