11:42 عصر | ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
کد خبر: 1410 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ يکشنبه ۷ آبان - 12:08 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

ارکستر سمفونیک تهران فعلا به حالت نیمه تعطیل درآمده است

هنوز هم بعد از گذشت سه ماه از تعطیلی ارکستر هیچ پولی به حساب ما واریز نشده است و تمام زحمت‌های ما بی‌نتیجه مانده است شاید اگر ما قرارداد درستی در دست داشتیم این اندازه دچار مشکل نمی‌شدیم.

 گفتگو نیوز: بسیاری از نوازندگان ارکستر ملی که به دلیل نگرانی از اخراج شدن از ارکستر سمفونیک؛ خواسته‌اند نامشان فاش نشود، در یک دیدار گروهی با خبرنگار ما، درباره جزئیات تعطیلی این ارکستر گفتند: ارکستر ملی بعداز کنسرت شیراز منحل شده است و نوازندگان نزدیک به سه ماه است که بر سر تمرین‌های این ارکستر حاضر نمی‌شوند.

 

 

به گزارش گفتگو نیوز به نقل از ایلنا، این نوازندگان درباره علت این موضوع خاطرنشان کردند: نوازندگان ارکستر ملی امنیت شغلی ندارند زیرا نه قراردادی با آنها بسته می‌شود و نه حقوقی به آنها داده می‌شود.

 

به گفته‌ی این گروه؛ اعضای این ارکستر از مرداد ماه هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند در صورتیکه این موضوع فقط شامل حال نوازندگان است و آهنگسازان در همان ابتدا چک خود را دریافت می‌کنند و بعد شروع به کار می‌کنند.

یکی از این نوازندگان افزود: متاسفانه ما بعد از دو سال هنوز متوجه نشدیم که ارکستر ملی خصوصی است یا دولتی!

نوازندگان ارکستر ملی در ادامه تاکید کردند: از ماه گذشته محسن رجب پور(مدیر اجرایی این ارکستر) رسما اعلام کرده که از ارکستر ملی هیچ حمایتی نمی‌کند. و هنگامی که ما از مسئولان پیگیر حقوق‌های خود می‌شویم؛ راحت گفته می‌شود: بودجه نداریم.

این گروه تاكید كردند: بیان این جملات برای ما که ساعت‌های زیادی از زندگی‌مان را صرف این ارکستر کرده‌ایم؛ بسیار ناراحت کننده است.

همچنین این نوازندگان گفتند: هنوز هم بعد از گذشت سه ماه از تعطیلی ارکستر هیچ پولی به حساب ما واریز نشده است و تمام زحمت‌های ما بی‌نتیجه مانده است شاید اگر ما قرارداد درستی در دست داشتیم این اندازه دچار مشکل نمی‌شدیم. همچنین تنها چیزی که ما می‌خواهیم قرارداد و دستمزد به موقع است درحالیکه مسئولین خیلی راحت این ارکستر را منحل شده اعلام کردند.

بنا به اعلام این عده، ارکستر سمفونیک تهران فعلا به حالت نیمه تعطیل درآمده است.

در ادامه رهبر سابق ارکستر ملی نیز منحل شدن این ارکستر را تایید کرده و گفت: بسیاری از مسئولان این موضوع را به‌طور خصوصی در جمع نوازندگان اعلام کردند و همه ما می‌دانیم که این موضوع صحت دارد.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: