11:55 عصر | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 16318 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ شنبه ۱۶ شهريور - 9:34 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

پدیده ‘ پیر دختری’ در راه است/ ۴ تا ۶ میلیون پیردختر داریم

یک آسیب شناس اجتماعی با اعلام اینکه ۱۱ میلیون دختر آماده ازدواج داریم؛از شیوع پدیده پیر دختری در ایران خبر داد و گفت: ۴ تا ۶ میلیون پیردختردر کشور وجود دارند که این می تواند تبعات اجتماعی بدی را برای جامعه رقم زند.

دکتر مجید ابهری با بیان اینکه این دختران به این نتیجه رسیده اند که ازدواج به درد آن ها نمی خورد افزود: ۴۰ درصد دختران مجرد ایرانی به مرحله تجرد کامل رسیده اند که عوامل زیادی دراین زمینه نقش داشته است.
وی با تاکید بر افزایش آماردختران مجرد و آماده ازدواج ، دلایل مختلفی مثل مشکلات اقتصادی ، تورم و گرانی ، اشتغال ؛ گرانی مسکن از نظرمادی و حس عدم مسئولیت پذیری پسران از نظر رفتاری را از موانع اصلی ازدواج خواند.
ابهری عبور دختران از سنین مطلوب ازدواج وحتی رسیدن به سن یائسگی را پیر دختری خواند و گفت: این افراد سن مطلوب ازدواج را به دلایلی از دست داده اند اما هنوز مجرد می باشندو اینچنین امروز جامعه مواجه با پدیده به نام ”پیر دختری “شده است.
به هم ریختن یک خانواده و مشکلات زناشویی ارمغان عبور سن مطلوب ازدواج
وی افزود: وقتی دختری از سنین عرفی ازدواج عبورکرد ازترس مجرد ماندن به ازدواج های نامناسب تن می دهند. یعنی به مرد متاهل یا مردانی که دارای اختلاف سنی زیاد می باشند پاسخ مثبت می دهند.
این آسیب شناس عوارض اینگونه ازدواج ها را به هم ریختگی یک خانواده در صورت ازدواج با مردان متاهل و بروز مشکلات زناشویی با مردان سنین بالا عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از این دختران به خاطر مسائل یاد شده قید ازدواج را زده و به زندگی مجردی خو گرفته اند اظهار داشت: در این میان بعضی از خانواده ها دچار مشکلات رفتاری با دخترانشان شده واین تقابل های روزمره ،دختران را به زندگی مجردی و جدایی از خانواده سوق داده اند.
دختران منتظر شهزاده زرین کمر با اسب سفید نباشند
دکترمجید ابهری گفت: با توجه به اینکه در روز دختر باید حرف های زد که باعث خوشحالی دختران گردد اما این واقعیت های تلخ باید مورد توجه دولتمردان ، خانواده ها و خود دختران قرار گیرد.
وی در پایان گفت: دولت باید امکانات زیربنایی ازدواج را فراهم کند وخانواده ها از سختگیری های بی مورد و سنگ اندازی ها و بهانه جوئی ها خود داری کنند و دختران نیز منتظر شهزاده زرین کمر با اسب سفید نباشند و با واقعیات زندگی سازش کنند.
 
منبع:  شبکه ایران 


سجاد بی کمر

این مشکل واقعیت پنهان جامعه ماست و آدم نمیدونه چیکار کنه برای مثال خود بنده به عنوان یک پسر دیپلمه با دختر که سال بزرگتر از خودم ارتباط عاشقانه دارم که هر سه اونها هم شغل بهتر از من دارن هم جوانتر از من به نظر میرسن هم از ته دل دوستم دارن حالا من چطوری با سه تاشون ازدواج کنم مخصوصا که یکیش متخصص بیهوشی اتاق عمله و داره طرحشو تموم میکنه بدجوری دلمو کباب میکنه با اون همه کار فشرده برام کیک خونگی درست میکنه دیگه نه کمر مونده برام نه وقت آزاد مسئولین رسیدگی کنن لطفا


به جای اینکه به دخترها توصیه کنید به فکر شهزاده زرین کمر نباشند از پسرها بخواهید اینقدر بی مسوولیت و بی عرضه نباشند و زن و خانواده را تکریم کنند تا دختران تنهایی را به مصاحبت ایشان ترجیح ندهند
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: