3:11 صبح | ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۲ فروردين
پرسش
کد خبر: 18858 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۰ آبان - 9:21 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

این کودک برای زنده ماندن نیازمند کمک‌های مردم است+عکس

مادر 29 ساله دختری خردسال به نام «نازنین زهرا»، این‌روزها با بیماری دخترش که از همان بدو تولد دارای مشکلاتی در غده هیپوفیز بود دست و پنجه نرم می‌كند و می گوید: اگر پول خرید آمپول‌ها و عمل جراحی او را تامین نكند دخترش جان خود را از دست می‌دهد.

مادر 29 ساله دختری خردسال به نام «نازنین زهرا»، این‌روزها با بیماری دخترش که از همان بدو تولد دارای مشکلاتی در غده هیپوفیز بود دست و پنجه نرم می‌كند و می گوید: اگر پول خرید آمپول‌ها و عمل جراحی او را تامین نكند دخترش جان خود را از دست می‌دهد.

 
گفت‌وگو – گروه اجتماعی : مادر نازنین زهرا درباره جزئیات ماجرا می‌گوید: در دی ماه سال 87، نازنین زهرا متولد شد و از همان زمان به شدت گریه می‌کرد و چندین بار او را نزد پزشک عمومی بردیم تا این که آنان ما را به پزشک غدد ارجاع دادند كه پس از مراجعه به پزشک غدد مشخص شد، رگ‌های غده هیپوفیز دخترم روی هم قرار گرفته و تنها با عمل جراحی حل می‌شود که به همین منظور نزد پزشکان متخصصان و مطرح این حوزه رفته و مشکل را با آنان مطرح کردم.
 
وی با بیان اینکه پزشکان به ما گفتند که یا فرزندمان خوب می‌شود یا در عمل جراحی جان خود را از دست می‌دهد، ‌اظهارکرد: سرانجام پس از مشورت‌های فراوان، عمل جراحی را انتخاب کرده و «نازنین زهرا» در حالی که کمتر از یکسال سن داشت در بیمارستان امام‌خمینی تهران به مدت 18 ساعت تحت عمل جراحی قرار گرفت اما متاسفانه پزشکان به ما نگفته بودند که پس از انجام عمل جراحی هزینه‌های دیگری نیز برای مداوای نازنین زهرا وجود دارد که به عنوان مثال تنها باید تا 40 روز پس از عمل روزانه دو آمپول «گاماگلوبین» به زهرا تزریق می‌شد.
 
مادر نازنین زهرا هزینه تقریبی که روزانه برای آمپول‌ها پرداخت می‌شد را رقمی قریب به سه میلیون و 400 هزار تومان اعلام کرد و افزود: متاسفانه این آمپول‌ها ربطی به بیمارستان نداشت و جزو خدمات بیمه نیز محسوب نمی‌شد و با توجه به اینکه تزریق این آمپول سیستم‌های حفاظتی دخترم را تامین می‌کرد، مجبور شدیم با فروش خانه‌مان و سخت‌ترین شرایط این آمپول‌ها را تا 40 روز به نازنین زهرا تزریق کنیم.
 
وی با بیان اینکه پس از 40 روز پزشکان به ما اعلام کردند که تا پنج سالگی نازنین زهرا باید ماهانه دو عدد از این آمپول‌ها به وی تزریق شود، خاطرنشان کرد: در سال، چهار آمپول دولتی گاماگلوبین از سوی هلال‌احمر در اختیار ما قرار گرفت و مابقی آن را خودمان باید با قیمت آزاد تهیه می‌کردیم.
 
تحریم‌ها، بلای جان نازنین زهرا
 
وی که خود از قربانیان اعمال تحریم‌های دارویی علیه کشورمان است، دراین‌باره گفت: با آغاز تحریم‌ها، قیمت آمپول‌ها به هفت میلیون تومان رسید و با توجه به اینکه باید تا پنج‌سالگی حتما این آمپول‌ها به وی تزریق می‌شد، مجبور شدم برای تامین هزینه‌ها و نجات جان دخترم، پول نزولی بگیرم.
 
دریافت پول نزول و ناتوانی این زن در بازپرداخت به موقع آن سبب شد تا فرد شاکی نسبت به جلب وی اقدام کند. موضوعی که مادر نازنین زهرا در تشریح آن می‌گوید: چاره‌ دیگری برای تامین هزینه‌های درمان دخترم نداشتم و متاسفانه علی‌رغم پیگیری‌های مختلف، کمکی نیز از سوی دستگاه‌ها و نهادهای مربوط به ما نشد تا اینکه مجبور شدم 22 میلیون تومان را از فردی نزول گرفته و پس از یکسال 35 میلیون تومان به وی پرداخت کنم. اما پس از گذشت این زمان و در حالی که امکان بازپرداخت وجه برایم وجود نداشت، آن فرد از من شکایت کرده و حکم جلبم را گرفت.
 
مادر نازنین زهرا ادامه داد: زمانی که برای دستگیری من آمدند و سردی دستبند را در دستانم احساس کردم، دچار سکته شده و به بیمارستان منتقل شدم كه با همکاری استانداری چندین بار از زندان مرخصی گرفتم، اما در روزهایی که در زندان بودم، نازنین زهرا نزد خانواده همسرم یا مادر خودم بود.
 
وی كه از تومور مغزی نیز رنج می‌برد  درباره آن می‌گوید: برای درمان خودم هیچ کاری انجام ندادم، چرا که در حال حاضر تنها هزینه‌های درمان دخترم ماهانه در حدود هشت میلیون تومان است که اگر بنا باشد هزینه‌های درمان من نیز به آن اضافه شود، این رقم به بیش از 10 میلیون تومان می‌رسد.
 
وی ادامه می‌دهد: به همین دلیل با توجه به اینکه هزینه‌های شیمی‌ درمانی بالا بوده و درمان خودم نیز بیش از سه میلیون تومان هزینه دربر دارد، از روند درمان خود منصرف شده‌ام و تمام درآمد خود و همسرم را صرف درمان نازنین زهرا کرده‌ایم.
 
این زن به ناراحتی قلبی که پس از زندانی شدن برایش پیش آمد نیز اشاره می‌کند و می‌گوید: باید تحت عمل باز قلب نیز قرار بگیرم اما واقعیت این است که دلم می‌خواهد تا زمانی که زنده هستم به فکر سلامتی نازنین زهرا باشم و علاقه‌ای ندارم در شرایطی که درمان دخترم با مشکلات مالی روبروست، برای درمان خودم اقدام می‌کنم.
 
وی درباره وضعیت فعلی درمان دخترش نیز می‌گوید: نازنین زهرا پس از پنج سالگی باید تحت دو عمل جراحی کف پا و حنجره قرار بگیرد، چرا که در حال حاضر امکان تکلم چندان برایش مقدور نیست و کلمات را به شکل نامفهوم و بریده بریده بیان می‌کند.
 
 
 
این زن با اشاره به تاخیری که در مصرف آمپول‌ها برای دخترش پیش آمد، می‌گوید: پس از تاخیری هفت ماهه، در حال حاضر سه دوره است که موفق شدیم با کمک خیران، آمپول‌ها را به نازنین زهرا تزریق کنیم، اما همچنان برای تامین هزینه‌های دوره‌های بعدی درمان با مشکل روبرو هستیم.
 
وی درباره عوارض تزریق نکردن این آمپول و عدم تکمیل دوره‌های درمان نیز خاطر نشان کرد: زمانی که مصرف داروها و تزریق آمپول‌ها به تاخیر می‌افتد، دست و پای نازنین زهرا دچار درد شدیدی می‌شود به طوری که در طول شبانه‌روز فریاد می‌زند «مامان درد!»، طفلک دخترم کلمه درد را خوب یاد گرفته است.
 
وی درباره درآمد خود و خانواده‌اش نیز می‌افزاید: ماهانه بیش از هشت میلیون تومان هزینه‌های درمان نازنین زهرا است و این در حالی است که درآمد من و همسرم روی هم به سختی به دو میلیون تومان می‌رسد.
 
این مادر درباره شغل خودش نیز اظهارکرد: در خانه ترشی درست می‌کنم و آن را به دیگران می‌فروشم تا شاید بتوانم پولی را برای تامین هزینه‌های درمانی دخترم پس‌انداز کنم.
 
وی درباره دریافت كمك از سوی مسئولان دولت قبل و فعلی نیز می‌گوید: متاسفانه کمکی از سوی سازمان‌ها به ما نشد و تنها پس از نامه‌نگاری‌های فراوان از سوی استانداری، کمیته امداد یک میلیون تومان وام بلاعوض در اختیار قرار داد.
 
هموطنان نیكوكار در سراسر جهان می‌توانند برای اهدای كمك‌های نقدی خود از شماره كارت بانك ملت 6104337217638202 به نام مرادی و همچنین شماره حساب بانك ملی0336567124009 به نام نازنین زهرا مرادی استفاده كنند و برای اطلاع بیشتر نیز با شماره تلفن 09354641937 (مادر نازنین زهرا) تماس بگیرند.


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: