4:08 عصر | ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير
کد خبر: 21635 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ دوشنبه ۹ دي - 11:50 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

برخورد توهین آمیز حراست دانشگاه هنر با دانشجویان معترض

در زمان سر دادن شعارهایی "وزارت علوم حمایت حمایت" ناگهان ماموران حراست به سمت دانشجویان حمله ور شدند و پلاکاردهایی که روی آنها نوشته شده بود "تجمع صنفی دانشجویان دانشگاه هنر" پاره کردند و تعدادی از دانشجویان را با فشار و تهدید به دفتر حراست کشاندند و موبایل برخی از دانشجویان گرفته شد.

دانشجویان دانشگاه هنر ظهر روز یکشنبه هشتم دی ماه در دانشکده هنرهای کاربردی این دانشگاه دست به تجمع زدند که این بار برخورد توهین آمیز حراست دانشگاه مواجه شدند.


بر اساس گزارش ها، دانشجویان پس افزوده شدن تعدادشان به سمت سر در دانشگاه حرکت کردند و شعار "دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد" و "ریاست نالایق استعفا استعفا" سر دادند. همچنین پس از رسیدن به سردر دانشگاه خطاب اصلی شعارها به وزارت علوم و حمایت از دانشجویان و اساتید هیئت علمی دانشگاه هنر بود. در زمان سر دادن شعارهایی "وزارت علوم حمایت حمایت" ناگهان ماموران حراست به سمت دانشجویان حمله ور شدند و پلاکاردهایی که روی آنها نوشته شده بود "تجمع صنفی دانشجویان دانشگاه هنر" پاره کردند و تعدادی از دانشجویان را با فشار و تهدید به دفتر حراست کشاندند و موبایل برخی از دانشجویان گرفته شد.

ه گزارش قانون آنلاین، بعد از متشنج کردن فضا توسط حراست ، نمایندگان دانشجویان برای جلوگیری از تنش هر چه بیشتر فضا را آرامتر نمودند و شعر یار دبستانی را زمزمه کردند ولی حراست همچنان سعی در متشنج کردن فضا داشت و حتی برای این کار خبرنگاران خبرگزاری ها که پشت درهای دانشگاه حاضر بودند تهدید به برخورد کرد. حتی مامورین حراست دانشگاه، در همان جمع دانشجویان را تهدید به احضار به کمیته انضباطی و دفتر پیگیری می نمودند. دانشجویان همچین باز هم شعارهایی جهت استعفای رئیس دانشگاه هنر و رئیس حراست دانشگاه سر دادند.

در انتهای تجمع، بیانیه ای قرائت شد که در آن با تشریح کمبودهای دانشگاه به نحوه برخورد مسئولین دانشگاه، کنار گذاشتن اساتید باتجربه به بهانه بازنشستگی یا عدم تمدید قرارداد، امنیتی شدن فضا، نبودن وسایل گرمایشی در فصل زمستان آن هم در حالی که هر روز به تعداد دوربین های امنیتی افزوده می شود، احضار دانشجویان به کمیته انضباطی و ... اعتراض کردند و اعلام نمودند تا رسیدن به خواسته های صنفی خود دست به اعتراض خواهند زد.

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: