6:07 صبح | ۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ آذر
کد خبر: 22698 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ شنبه ۲۸ دي - 2:49 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

داربی بی روح / هواداران مایوس / ستاره های بی فروغ

این بار جنگ 6 و 4 در ایستگاه بیست و سوم لیگ برتر؛ پرسپولیسی ها به یاد 6 گلی که این تیم در سال 52 وارد دروازه رقیب کرده برای نیمه آبی تهران کری می خوانند و استقلالی ها هم با نشان دادن عدد 4 که نشان از 4 پیروزی پی در پی در بازی های رسمی برابر سرخپوشان است از خجالت رقیب در می آیند؛ این دو عددی است که حالا سنتی شده است و در دربی هفتاد و هشتم به نظر می رسد نقش اصلی را ایفا کند.

گفت و گو نیوز/گروه ورزشی: این بار جنگ 6 و 4 در ایستگاه بیست و سوم لیگ برتر؛ پرسپولیسی ها به یاد 6 گلی که این تیم در سال 52 وارد دروازه رقیب کرده برای نیمه آبی تهران کری می خوانند و استقلالی ها هم با نشان دادن عدد 4 که نشان از 4 پیروزی پی در پی در بازی های رسمی برابر سرخپوشان است از خجالت رقیب در می آیند؛ این دو عددی است که حالا سنتی شده است و در دربی هفتاد و هشتم به نظر می رسد نقش اصلی را ایفا کند. اما  پرسپولیس و استقلال برای چهارمین بار پی در پی مساوی کردند؛ 360 دقیقه بدون گل. این رکورد هم بی نظیر است!

ظاهرا داربی سرخابی دیگر آن ویژگی های هیچان انگیز را ندارد و هواداران خشمگین از سریال تساوی باید قضاوت كنند كه چرا این دو تیم ارزشی برای آنها قائل نیستند و به جای ارائه یك بازی زیبا به كسب نتیجه اكتفا كردند.

پنجعلی: دربی‌ها قربانی رکورد قلعه‌نویی می‌شوند

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس تهران می‌گوید این دربی هم مثل سه دربی قبلی قربانی رکوردهای قلعه نویی شده است؛ رویه‌ای که قلعه‌نویی برای نباختن مقابل پرسپولیس در پیش گرفته است.

این پیشکسوت باشگاه پرسپولیس معتقد است تیمش می توانست در این دیدار به پیروزی برسد چرا که اکثر زمان بازی را در اختیار داشت و بازی یکطرفه ای را به نمایش گذاشت.

محمد پنجعلی در خصوص تساوی تیم‌های استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و سوم لیگ برتر، اظهار داشت: همه دیدند که استقلال دفاعی بازی کرد. آنها فقط یکی، دو موقعیت به دست آوردند و بیشتر دنبال ضد حمله بودند. واقعیت این است که با این همه بازیکن در محوطه جریمه استقلال نمی‌توان کاری از پیش برد.

وی تاکید کرد: اگر پرسپولیس به یک گل می‌رسید، جریان بازی عوض می‌شد و استقلال مجبور می‌شد حمله کند. ولی آنها بسته بازی کردند و اجازه ندادند به گل برسیم.

مدیر پرسپولیس با بیان اینکه حق پرسپولیس پیروزی بوده‌ است، تصریح کرد: بازی یکطرفه به سود پرسپولیس بود. از عملکرد بازیکنان پرسپولیس واقعا راضی بودیم ولی از نتیجه هرگز. به نظرم این دربی هم مثل سه دربی دیگر قربانی رکوردهای قلعه نویی شد که این اصلا رکورد جالبی نیست.

پنجعلی در پایان گفت: هیچ تیمی در ایران نیست که رفاقت بازیکنانش بیشتر از پرسپولیس باشد. به نظرم بازیکنان ما با حاشیه‌هایی که در این مدت برایشان ایجاد شد، در دربی شاهکار بودند.

تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس بعد از ظهر روز جمعه در ورزشگاه آزادی و در چارچوب هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال ایران به مصاف هم رفتند که این بازی همانند سه دربی گذشته با نتیجه تساوی بدون گل به اتمام رسید.

قلعه نویی: از دیدن بازی دربی لذت بردم
سرمربی تیم فوتبال استقلال پس از انتقاداتی که از عملکرد دو تیم سرخابی در هفتاد و هشتمین دربی پایتخت صورت گرفت از عملکرد شاگردانش در این دیدار ابراز رضایت کرد و گفت: بازیکنان ما با تمام توان برابر پرسپولیس به میدان رفتند و وقتی فیلم این دیدار را تماشا کردم از عملکرد بازیکنانم لذت بردم.

به گزارش مشرق و به نقل از مهر، امیر قلعه نویی صبح امروز شنبه در تمرین استقلال به خبرنگاران گفت: ما چهار امتیاز از پرسپولیس جلو بودیم و به نظرم بازی خوبی بود. البته به لحاظ تاکتیکی بازی خوبی را شاهد نبودیم. به نظر من دو تیم در حد خودشان بازی کردند. باید بپذیریم که شرایط مهره ای حریف بهتر از ما بود. ما نسبت به پرسپولیس کمبود بازیکن داریم.

سرمربی استقلال گفت: ساختار دفاعی استقلال عالی بود و بازیکنان ما با تمام توان بازی کردند. من فیلم بازی را دیدم و از عملکرد بچه ها لذت بردم.

وی در پاسخ به این سوال که مردم دوست دارند در دربی گل رد و بدل شود، گفت: ما هم همینطور و اصلا دوست داشتیم بازی را ببریم. حتی دیدید با سه مهاجم بازی کردیم. من هم به مردم حق می دهم راضی نباشند چرا که چهار تساوی پیاپی بدون گل اصلا خوب نیست.قلعه نویی در پاسخ به این سوال كه آیا بازیکنان در این بازی استرس داشتند؟گفت: اینکه بگوییم استرس نبوده دروغ است. به هر حال در هفته گذشته استقبال خوبی از تمرینات به عمل آمد و همین امر بار مسئولیت ما را زیاد می کند. من خودم انتظار داشتم 70 هزار تماشاگر به ورزشگاه بیایند اما بیشتر آمدند.

 

 

 

 

 

اعتراض شدید علی دایی و کریم باقری به بازیکن جوان پرسپولیس


به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ،پیام صادقیان که در برخی دیدارهای این فصل با حرکاتی خشن و غیرفوتبالی نشان داد که کنترلی روی اعصاب خود ندارد، یک جلسه نیز به خاطر این حرکات محروم شد.

پیش بینی می شد محرومیت وی باعث شود بیش از قبل خود را کنترل کند اما صادقیان در دقایق ابتدایی دربی همین حرکت را تکرار کرد و ضربه ای به سیاوش اکبرپور زد که داور می توانست وی را همان ابتدا از بازی اخراج کرد.

این حرکت وی با عصبانیت محمدرضا خلعتبری نیز مواجه شد و به درگیری لفظی این دو بازیکن انجامید.

علی دایی و کریم باقری نیز به شدت از این حرکت صادقیان عصبانی و در بین دو نیمه این مسئله را خیلی جدی به وی متذکر شدند.


 این فوتبالیست‌هـا زمـان مـا هـزار تومان هم نمی‌ارزیدنـد!

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره کیفیت پایین شهرآورد پایتخت می‌گوید بازیکنان این دو تیم اگر در زمان ما بازی می‌کردند کسی حتی هزار تومان هم به آنها نمی‌داد.

ابراهیم آشتیانی در مورد تساوی تیم‌های پرسپولیس و استقلال اظهار کرد: مشکلات فوتبال ما بسیار ریشه‌ای‌تر از اینهاست. بازی پرسپولیس و استقلال نشان‌دهنده کیفیت بسیار پایین لیگ برتر فوتبال ماست. فقط در این میان پول‌های کلانی به بازیکنان داده می‌شود؛ در صورتی که بازی خوبی از آنها نمی‌بینیم.

او ادامه داد: مبالغ بسیار بالایی که به این بازیکنان داده می‌شود همگی از بیت‌المال هزینه شده است. این بازیکنان حتی در تیم‌های آماتور اروپایی هم نمی‌توانند بازی کنند و به نظرم با این وضعیت باید خواب قهرمانی در لیگ آسیا و ارایه یک بازی تماشاگرپسند را ببینیم.

پیشکسوت پرسپولیس با بیان این‌که مطمئن باشید در بازی‌های آینده این دو تیم تماشاگران بسیار کمتری به استادیوم خواهند آمد، خاطرنشان کرد: لیگ ما سال به سال در حال ضعیف شدن است و با این وضعیت هیچ امیدی به آینده‌ی فوتبال ایران نمی‌توان داشت. در این لیگ ضعیف بازی پرسپولیس استقلال ضعیف‌ترین بازی لیگ است.

او تصریح کرد: حیف از آن همه تماشاگری که برای دیدن بازی این دو تیم به ورزشگاه می‌آیند. بازیکنانی که در این تیم‌ها بازی می‌کنند اگر در زمان ما بودند حتی هزار تومان هم نمی‌ارزیدند و هیچ پولی به آنها داده نمی‌شد.

آشتیانی در مورد تعداد برخوردهای خشن دو تیم در جریان بازی نیز گفت: وقتی بازی از نظر فنی کیفیت پایینی داشته باشند بازیکنان رو به پرخاشگری و خطا می‌آورند.

پیشکسوت تیم پرسپولیس تصریح کرد: بازی‌ای که شاهد بودیم و شوت‌هایی که زده می‌شد در حد لیگ‌های محلی هم نبود. تا وقتی که این وضعیت در فوتبال ما حکمفرما باشد باید این‌چنین بازی‌های ضعیفی را شاهد باشیم. به عبارت بهتر پرداخت این پول‌های کلان بلای جان لیگ برتر ما شده است.

او اضافه کرد: سال‌هاست که پدیده‌ای به فوتبال ما اضافه نشده و شاید آخرین پدیده‌ها خداداد عزیزی و علی دایی و آخرین آنها هم علی کریمی باشد. اگر قرار است به این شیوه لیگ ادامه پیدا کند بهتر است این لیگ را جمع کنیم. متاسفانه در حال حاضر کسانی در عرصه‌ی فوتبال حضور دارند که هیچ شناختی نسبت به این ورزش ندارند.

آشتیانی با بیان این‌که فوتبال کنونی دنیا توجه ویژه‌ای به تخصص و علم دارد، اظهار کرد: همواره به بازیکنانی که دارای خلاقیت و هوش بالایی هستند اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود اما در ایران به هیچ عنوان به تخصص اهمیت داده نمی‌شود.

پیشکسوت پرسپولیس تصریح کرد: پاس‌های کوتاه، شوت‌های نزدیک و بغل پا زدن 30-40 سال پیش و در زمان ما هم خریدار نداشت اما الان می‌بینیم که بازیکنان دو تیم رو به این شیوه آورده‌اند. در حال حاضر ضربات ایستگاهی، استفاده از کرنرها و موارد این‌چنینی در فوتبال اهمیت ویژه‌ای دارد اما می‌بینیم که بازیکنان کنونی از دوره‌ی ما هم ضعیف‌تر شده‌اند.

او در پایان خاطرنشان کرد: با این وضعیتی که در فوتبال ایران شاهد هستیم نمی‌توان چندان امیدی به آینده داشت.

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: