5:01 صبح | ۱۳۹۹ شنبه ۱۷ خرداد
کد خبر: 2386 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ دوشنبه ۶ آذر - 11:51 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

پزشکی قانونی سلامت روانی عامل جنایت خیابان مدنی را تائید کرد

با گذشت 42 روز از جنایت خیابان مدنی هنوز سرنوشت پرونده نامشخص است. این در حالی است که پزشکی قانونی سلامت روحی و روانی متهم را تائید کرد.

به گزارش گفت و گو نیوز به نقل از مهر، حسین 23 ساله ظهر روز دوشنبه 24 مهر در اقدامی جنون آمیز به سوی عابران حمله ور شد و 12 زن و مرد را با ضربات چاقو مجروح کرد. او سپس با فرار از محل جنایت به قم گریخت و 6 ساعت پس از جنایت ، با مراجعه به ماموران تسلیم شد. در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه داشت، یکی از مجروحان که مرد 30 ساله ای بود بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

حسین در بازجویی های اولیه مدعی شد مدتی است یک صدای ناشناس به او دستور می دهد و روز حادثه آن صدا از او خواسته بود به مردم حمله کند. در حالیکه به نظر می رسد متهم با طرح این موضوع قصد دارد انگیزه اصلی خود مخفی نگه دارد، بازپرس جنایی تهران او را برای بررسی سلامت روحی و روانی و همچنین اعتیادش به پزشکی قانونی معرفی کرد.

از سویی دیگر حسین در اداره آگاهی به بازسازی صحنه قتل پرداخت و در تشریح حادثه گفت: مدتی بود صدایی در سرم به من دستور می داد که چه کارهایی را انجام دهم. روز حادثه نیز آن صدا از من خواست که با چاقو به مردم حمله کنم. ابتدا می خواستم از یک  مغازه چاقو فروشی در مجیدیه چاقو تهیه کنم که موفق به این کار نشدم بعد هم وارد یک قصابی شدم و به بهانه خرید گوشت ، خود را به چاقوی سلاخی مردم قصاب رساندم.

وی ادامه داد: مدتی نزد پدرم در یک کشتارگاه کار می کردم و به همین خاطر کار با چاقو را می دانستم. بعد از مجروح کردن مرد قصاب به خیابان آمده و هر فردی که در سر راهم بود، با چاقو می زدم، زن یا مرد بودن قربانیان برایم هیچ فرقی نداشت. آخرین قربانی من پسر قوی هیکلی بود که چاقو را گرفت من هم از محل متواری شدم. وقتی به خودم آمدم در قم بودم کمی در آن شهر پرسه زدم بعد هم به یک پاسگاه پلیس رفته و خود را تسلیم کردم.من در یک خانواده از هم پاشیده بزرگ شدم اما نه سیگار می کشم و نه به مواد مخدر اعتیاد دارم حالا هم هیچ حسی نسبت به قربانیان خود ندارم.

با گذشت 42 روز از این جنایت هولناک هنوز سرنوشت پرونده نامشخص است.  در حالی که گفته می شد پس از اعلام نظریه پزشکی قانونی، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده می شود رئیس سازمان پزشکی قانونی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت : پزشکان سلامت روحی و روانی متهم را تائید کرده اند.

حالا با اعلام نظریه پزشکی قانونی باید منتظر بود تحقیقات در دادسرا چه زمانی به پایان می رسد و پرونده به دادگاه ارسال می شود.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: