3:58 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
کد خبر: 25275 تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ پنج شنبه ۸ اسفند - 12:25 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

کواکبیان: جلوی رانت دانشگاه ایرانیان را بگیرید

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه ایرانیان یک رانت است، از وزیر علوم خواست تا جلوی رانت این دانشگاه را بگیرد.


 مصطفی کواکبیان در نشست روسای دانشگاه‌های غیر انتفاعی با بیان اینکه اگر قرار باشد نظام آموزشی هدفمند داشته باشیم، عقلانی نیست که آموزشهای غیر دولتی را نادیده بگیریم، گفت: دانشگاه‌های غیر انتفاعی 440 هزار دانشجو یعنی 11 درصد از دانشجویان کل کشور را در خود جای داده‌اند.

این رئیس دانشگاه با اشاره به در نظر گرفتن سه میلیون و 100 هزار تومان برای هر دانشجوی روزانه در کمیسیون تلفیق برای سال 93 تصریح کرد: با این وجود اگر تعداد دانشجویان دانشگاه‌های غیر انتفاعی را در این عدد ضرب کنیم 1400 میلیارد تومان بار از روی دوش دولت برداشته می‌شود.

کواکبیان از رئیس جمهور خواست تا با روسای دانشگاه‌های غیر انتفاعی نیز نشستی داشته باشد و گفت که ما خواستار ایجاد تحول جدی در این دانشگاه‌ها هستیم.

به گزارش ایسنا وی با بیان اینکه بی‌عدالتی در آموزش عالی و دانشگاه‌های پیام نور بیداد می‌کند اظهار کرد: بی‌عدالتی در میان خود دانشگاه‌های غیر انتفاعی نیز وجود دارد که از وزیر علوم می‌خواهیم جلوی رانت دانشگاه ایرانیان را بگیرد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: در طول هشت سال گذشته اتحادیه دانشگاه‌های غیر انتفاعی ایزوله شده است و من خواستار این که این اتحادیه جایگاه خود را پیدا کند. 
 
برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: