8:35 صبح | ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۹ دي
کد خبر: 2765 تاریخ انتشار: ۱۳۹۱ جمعه ۱۷ آذر - 5:04 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

چگونگی پایان دنیا

بیاید تصور کنیم که پایان دنیا چگونه خواهد بود. چه بر سر جهان خواهد آمد و منتظر وقوع چه رویدادهایی باید باشیم. نظریه ها درباره ی آخرالزمان بسیار بوده و هر قوم و فرهنگی به نظریه خود معتقد می باشند.

به جرئت می توان گفت که امروزه، مسئله پایان دنیا به عنوان جنجالی ترین بحث در میان مطبوعات و رسانه های دنیا مورد توجه قرار گرفته است. شاید موضوع دیگری در دنیا برای بحث وجود نداشته و آغاز هزاره ی سوم میلادی مردم را نگران کرده است. بر اساس داستان ها و افسانه های قدیمی، آخرالزمان با شروع هزاره ی جدید آغاز خواهد شد.

بیاید تصور کنیم که پایان دنیا چگونه خواهد بود. چه بر سر جهان خواهد آمد و منتظر وقوع چه رویدادهایی باید باشیم. نظریه ها درباره ی آخرالزمان بسیار بوده و هر قوم و فرهنگی به نظریه خود معتقد می باشند.

برخی از نظریه ها در مورد پایان دنیا به صورت زیر می باشند:

1- تغییرات اکولوژی و آب شدن یخچال های قطب شمال و جنوب:

در صورت گرم شدن مفرد کره زمین و آب شدن یخچال های قطب شمال و جنوب، بسیاری از کشورها به یکباره به زیر آب فرو خواهند رفت. این نظریه تئوری نبوده و از سوی دانشمندان به ثبت رسیده است. تصور کنید که یک سوم تمامی خشکی های زمین به زیر آب فرو رفته و نسل بسیاری از جانداران، درختان و حشرات از بین خواهد رفت. در صورت بروز چنین اتفاقی، دیگر جای کافی برای زندگی بشریت در کره ی خاکی نخواهد بود.

2- در دوران مدرسه به یاد داریم که به ما آموختند که اطراف زمین را لایه ازن تشکیل داده که این لایه، کره زمین را از تشعشعات رادیواکتیو حفظ می نماید. این تشعشعات به فراوانی در فضا یافت می شود ولی تنها مقدار ناچیزی از آن به سطح زمین برخورد می کنند. انسان ها با این که می دانند استفاده از برخی محصولات به لایه ازن صدمه می زند، اما با بی توجهی به این اخطارها، به استفاده از این مواد ادامه می دهند. سوراخ های لایه ازون روز به روز در حال بزرگ تر شدن بوده و آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر این لایه از بین رود، چه بلایی بر سر کره خاکی خواهد آمد؟ بلی، پرتوهای رادیواکتیو خورشید هر جانداری را نابود خواهند کرد.

3- برخورد اجسام کهکشانی با کره زمین:

برخورد اجسام کهکشانی با کره زمین یکی از مشهورترین تئوری های موجود در مورد پایان دنیا می باشد. بسیاری بر این عقیده هستند که نسل دایناسورها نیز به دلیل برخورد شهاب سنگ ها با زمین منقرض شد. بدین صورت ممکن است که چنین سرنوشتی نیز انتظار ما را بکشد و استخوانهای ما در قرن های آینده به عنوان فسیل، مورد پژوهش و بررسی قرار گرفته شود. تئوری دیگری در همین چارچوب می گوید که برخورد شهاب سنگ بزرگی با زمین، منجر به تکه شدن کره خاکی شده و این تکه ها همچون ماه به دور نوار مغناطیسی ستاره ها و یا سیارات دیگری خواهند گشت.

4- خاموش شدن خورشید:

چندی پیش یک فیلم نظامی بر اساس این نظریه ساخته شد. این تئوری کاملا صحیح بوده و به اثبات رسیده است، فقط باید این نکته را در نظر داشت که چنین اتفاقی حدود 10 میلیارد سال دیگر اتفاق خواهد افتاد. به نظر شما، ما شاهد وقوع چنین اتفاقی خواهیم بود؟

5- حمله ی آدم فضایی ها به کره ی زمین:

کتاب ها، افسانه ها و فیلم های بسیار زیادی در مورد حمله موجودات فضایی به کره زمین وجود دارد. آیا موجودات فضایی کره ی زمین را تسخیر خواهند نمود؟ اثبات و باور چنین نظریه بسیار سخت بوده، چراکه تا کنون شواهدی در مورد کشف موجودات زنده در فضا به ثبت نرسیده است.

6- انساس با دستان خودش کره زمین را به نابودی خواهد کشاند:

این نظریه از دیگر نظریه ها به حقیقت نزدیکر تر است. برای درک عمیق این مطلب کافی است تا رادیو و یا تلوزیون خود را روشن کرده و اخبار جهان گوش دهید. انفجار در یک منطقه، شروع حملات نظامی در منطقه ی دیگر، بمباران مردم بی گناه و غیره. بدون شک ،در صورت بروز جنگ جهانی جدید، ابر قدرت ها از سلاح هسته ای استفاده خواهند نمود. آغاز جنگ هسته ای کره زمین را به چرنوبل(حادثه انفجار نیروگاه هسته ای چرنوبیل در کشور اوکراین و در سال 1986 میلادی رخ داد.) تبدیل خواهد نمود.

7- بسیاری از ادیان از پایان دنیا به آخرالزمان یاد می کنند. بر اساس نظریات مذهبی این فاجعه در صورتی رخ خواهد داد که جهان از گناه اشباع شود. در برخی ادیان این مسئله با ضهور پیامبران و امامان الهی و در برخی ادیان شاهزاده ی تاریکی ها دنیا را نابود خواهد ساخت. در کل، مذاهب مختلف از روزی خبر می دهند که همه کس در برابر خداوند به جزای اعمال نیک و بد خویش در دنیا خواهند رسید.

8- هوش مصنوعی و ربات های متفکر جهان را در دست خواهند گرفت:

بسیاری از فیلم های دنیا بر اساس این نظریه تولید شده اند. با نگاهی عاقلانه به پیشرفت جهان در تکنولوژی می توان به درک این موضوع پرداخت که ممکن است در آینده، رباط ها بر انسان ها چیره شده و کره زمین را نابود سازند.

9- جا به جایی قطب شمال و جنوب با یکدیگر:

جا به جایی دو قطب شمال و جنوب با یکدیگر منجر به تغییر حرکت کره زمین از چپ به راست خواهد شد. در نتیجه ی این فاجعه، نیروی مغناطیس اطراف کره زمین محو گشته و امواج کهشانی، حیات را در کره زمین نابود خواهند ساخت.

10- سرمای هسته ای:

برخی به این نظریه اعتقاد دارند که با پایان سال 2012 میلادی، آتشفشان های خاموش به یکباره فعال شده و دود غلیظی اطراف کره زمین را احاطه خواهد کرد. قطر و تراکم این لایه ی گرد و غبار به قدری زیاد است که مانع از تابش نور خورشید به سطح کره زمین خواهد شد. به سرمای حاصل از این فاجعه ی زیست محیطی به اصطلاح <سرمای هسته ای> گفته می شود.

11- تغییر مکان هسته ی کره ی زمین، خورشید و کهکشان ها:

تغییر مکان ستارگان، سیارات و کهشان هایی که به دلایلی در یک ردیف در فضا قرار خواهند گرفت می تواند منجر به نابودی حیات در کره زمین شود. دلیل این موضوع می تواند افزایش نیروی جاذبه خورشید و جذب ستارگان و سیارات به محور جاذبه خورشید، باشد. این نظریه به <همگرایی گرانشی> معروف می باشد. در صورت بروز چنین واقعه ای چه بلایی بر سر قطب های الکترمغناطیسی زمین خواهد آمد؟ بسیاری بر این عقیده هستند که این موضوع به زودی اتفاق خواهد افتاد. لازم به ذکر است که این شاخه از علم به طور کلی مورد بررسی و تحقیق قرار نگرفته است.

12- 21 دسامبر شاهد نمایش سیارات منظومه شمسی در فضا خواهیم بود:

در تاریخ 21 دسامبر میلادی، خورشید، زحل(کیوان)، زهره، مشتری(ژوپیتر)، عطارد، مریخ و کره زمین در امتداد یکدیگر قرار خواهند گرفت و یک مسیر صاف از آغاز منظومه خورشیدی تا هسته ی آن یعنی خورشید را تشکیل خواهند داد. لازم به ذکر است که به غیر از منظومه ی خورشیدی ما، دیگر سیارات از کهشان های مختلف نیز به همین صورت ردیف قرار خواهند گرفت. از آنجایی که بشر هنوز با چنین موضوعی یعنی تاثیر نیروهای مغناطیسی سیارات و ستارگان بر یکدیگر برخورد نکرده است، نمی توان عواقب ناشی از آن را پیش بینی نمود. برخی از دانشمندان بر این عقیده اند که این مسئله ممکن است منجر به تغییر مکانی سیارات و یا منظومه ی خورشیدی گردد.

نظریه های بیشتری در مورد پایان دنیا وجود دارد که برای ذکر تمامی آنها به مدت زمان بسیاری نیاز است. با توجه به این تفاسیر می توان این نتیجه را گرفت که به تعداد انسان های کره ی خاکی، نظریه وجود دارد.

در انتها می توان به ارزیابی و جمع بندی نظریه های فوق پرداخته و اعلام کرد که راه حل بسیاری از معضلات تنها به خود ما بستگی دارد. چرا باید اکولوژی را نابود کنیم؟ چرا بدون جنگ و با صلح زندگی نکنیم؟ باید اختراعات و اکتشافات خود را کنترل کنیم. بی تفاوتی هر کس نسبت به کره زمین می تواند دلیل نابودی حیات در این کره ی خاکی باشد.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: