2:11 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
کد خبر: 31149 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ پنج شنبه ۲ مرداد - 7:00 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

افطاری صنعتگران میاندوآب با نماینده مجلس وفرماندار برگزار شد

مراسم افطاری صنعتگران وتولید کنندگان شهرستان میاندوآب با حضور سیف الله مطلبی فرماندار میاندوآب،روح الله بیگی نماینده مردم وعضو کمیسیون اقتصادی و اعضای شورای شهر و فعالین اقتصادی میاندوآب درمحل نمایشگاه بین المللی این شهرستان برگزار شد.

مراسم افطاری صنعتگران وتولید کنندگان شهرستان میاندوآب با حضور سیف الله مطلبی فرماندار میاندوآب،روح الله بیگی نماینده مردم وعضو کمیسیون اقتصادی و اعضای شورای شهر و فعالین اقتصادی میاندوآب درمحل نمایشگاه بین المللی این شهرستان برگزار شد.

دراین نشست ،فرماندارمیاندوآب با تبریک ایام ماه مبارک رمضان وتاکید بر حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس و دفاع از مردم مظلوم فلسطین علی الخصوص غزهّ ،روز قدس را روز تبلور اقتدار مسلمانان دانست.

مطلبی  درادامه با اشاره به وضعیت نامطلوب اقتصادی برجای مانده از دولت قبل گفت: یکی از سیاستهای دولت ،کنترل تورم است وبرای این امر نیز باید حجم نقدینگی را پایین بیاوریم.

وی افزود: از سال 84تا92 نقدینگی کشور نزدیک به هشت برابر افزایش یافت وباتوجه به ارتباط دوسویه نقدینگی و تورم ،این افزایش نقدینگی ،رشد قابل توجه تورم را به دنبال داشت.درحالی که نقدینگی باید به تولید کمک کگند و متناسب با تولید افزایش یاد .

فرماندار میاندوآب درادامه گفت: تورم 40درصدی را دولت تدبیر امید با سیاست های اقتصادی به زیر25درصد رسانده است امیدوارم روزی شاهد تورم 3-4درصدی باشیم.

نماینده دولت تدبیر امید همچنین ضمن تقدیر از مسئولین مجتمع نمایشگاه بین المللی میاندوآب افزود:اخیرا درمیاندوآب ما هسته اشتغال و صنعت را تشکیل داده ایم  ودراین هسته واحدهای راکد راشناسایی کرده وخواهیم کرد و درجهت فعال سازی دوباره آنها وحمایت از این واحد ها نهایت تلاش خود را خواهیم کرد .

این مسئول عالی شهرستان دربخش دیگری از صحبتهای خود گفت: نیت ما حمایت از تولید ورشد اشتغال وتولید است  ولی باتوجه به سیاست های دولت ،فعلا برنامه اصلی ما فعال سازی واحد های راکد است و برای طرح های جدید فعلا هیچ اقدامی نخواهیم کرد.

درادامه روح الله بیگی نماینده مردم میاندوآب وعضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز که دراین نشست حضور داشت به بیان مطالبی پرداخت وگفت:متاسفانه دولت آقای دکتر روحانی یک اقتصاد بیمار و به فنا رفته را از دولت قبل تحویل گرفته است ونباید در کوتاه مدت انتظار معجزه ازاین دولت داشته باشیم.

وی افزود:متاسفانه اقتصاد کشور دردولت قبل ضربه سنگین وسیلی سختی خورد  و کمر تولید و اشتغال زایی شکست وبه زمان طولانی جهت جراحی اقتصاد کشور نیاز داریم وبا تیم اقتصادی قوی و کاربلد دولت دکتر روحانی مطمئنا اقتصاد کشور از این وضعیت خارج خواهد شد ولی نباید درکوتاه مدت انتظاری بجز کنترل تورم و نقدینگی داشته باشیم.

 نماینده میاندوآب گفت:حلقه مفقوده اقتصاد کشور در دولت قبلی دلسوزی ،تعهد وحمایت بود که خوشبختانه دراین دولت این حقله مفقوده با کلید اعتدال پیدا شده است .

بیگی مشکل اصلی اقتصاد را اختلاسها وسیاسی کاریهایی دانست که 3000میلیارد تومانها و پرونده های کلان مفاسد اقتصادی نمونه های بارزی هستند.

این نماینده مجلس  از کلنگ زنی کارخانه سیمان شاهیندژ و کارخانه شیرین عسل  درمیاندوآب بعد ازعید فطر خبر دادو گفت: بزودی انشالله خبر خوشی دررابطه با تبدیل میاندوآب به منطقه ویژه اقتصای را نیز از دولت تدبیر وامید خواهیم شنید.

 درادامه این جلسه برخی از صنعتگران به بیان مشکلات و نظرات خود پرداختند که دراین بین از وضعیت نامناسب ارائه تسهیلات بانکی و ... گلایه نموده و خواستار حمایت از تولید واشتغال شدند.

*مدیرعامل شیر پاستوریزه روزگار:بجای شیرین عسل ،بفکر حمایت از تولیدکنندگان این شهرباشید

ستار فریدی ،یکی از تولید کنندگان وفعالین اقتصادی شهرستان میاندوآب و مدیرعامل کارخانه شیرپاستوریزه  روزگار میاندوآب  که یکی از برندهای مشهور و معتبر لبنیات است نیز با انتقاد از اینکه هر روز یک طرح جدید اقتصادی مطرح می شود گفت: بنظر من جناب آقای بیگی ! بجای اینکه شما بدنبال احداث کارخانه شیرین عسل باشید از تولید کنندگان و صنعتگران فعلی شهر حمایت کنید تا آنها سطح تولید ومیزان اشتغال زایی خود را افزایش دهند.

وی افزود:بنده افتخارم این است که روی تولیدات خود اسم میاندوآب را درسطح کشور مطرح کرده ام و دوبار نیز نشانهای ملی تولید را در سطح کشور دریافت نموده ایم ولی متاسفانه بعضا بجای حمایت شاهد برخی سنک اندازیها درمقابل تولید کنندگان هستیم.

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: