8:39 عصر | ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
کد خبر: 31178 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ جمعه ۳ مرداد - 6:05 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

استاندار آذربایجان غربی: روز قدس مقدمه تشکیل حکومت مستضعفین در عالم است

قربانعلی سعادت با ارائه تحلیلی از چگونگی نگاه امام در نامگذاری روزی بنام روز جهانی قدس اظهار کرد: امروز پیام امام خمینی(ره) که بیش از سه دهه از آن می گذرد توانسته است کل دنیا را بر علیه صهیونیستها یکپارچه کند.

گفتگونیوز/استانها: قربانعلی سعادت  با ارائه تحلیلی از چگونگی نگاه امام در نامگذاری روزی بنام روز جهانی قدس اظهار کرد: امروز پیام امام خمینی(ره) که بیش از سه دهه از آن می گذرد توانسته است کل دنیا را بر علیه صهیونیستها یکپارچه کند.

وی تصریح کرد: از دستاوردهای پیام امام خمینی(ره) در نامگذاری روز قدس می توان به تحول عظیمی که در کل جهان اسلام رخ داد اشاره کرد به گونه ایکه امروز ملتهای اسلامی بصورت یکپارچه از بیداری اسلامی مد نظر امام تاثیرات بسیاری را پذیرفته اند و مسلمانان جهان در هر گوشه ای از دنیا متاثر از اندیشه های امام راحل هستند.

سعادت گفت: گرچه دولتهای اسلامی انگیزه حمایت از بیداری اسلامی مد نظر حضرت امام و مقام معظم رهبری را ندارند اما این بدین معنی نیست که ملتهای مسلمان نیز اینگونه باشند، بلکه مسلمانان در کشورهای مختلف به عمق اندیشه های خمینی کبیر آشنایی پیدا کرده اند.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: امروز با گذشت 35 سال از پیام امام راحل در مورد نامگذاری روز قدس، روندی که رژیم صهیونیستی در نتیجه آن طی می کند نشان دهنده تاثیرات بیداری اسلامی مد نظر امام خمینی(ره) در نوع نگاه به مسائل اسلامی و بین المللی است.

وی تصریح کرد: آن زمان حضرت امام فرمود که ما حکومت جهانی مستضعفین را با راه اندازی پایگاه های مقاومت اسلامی در تمام دنیا  تشکیل می دهیم و امروز مشاهده می کنیم که به نوعی همین پایگاه های مقاومت در اقصی نقاط دنیا تشکیل شده اند، البته این به معنی داشتن سازکار رسمی و راه انداختن تشکل های رسمی در این زمینه نیست بلکه به معنی شکل یافتن بسترهای آگاهی بخشی ملتهای آزاده جهان حول محور دیدگاه های وحدت بخش امام خمینی(ره) است.

سعادت بیان کرد: امروز شکل یافتن اتحاد و دفاع از مظلوم در نقاط مختلف دنیا با محوریت اندیشه های خمینی کبیر قابل مشاهده است و روز قدس یکی از این نمونه هاست و در حقیقت اتکا به چنین بستری نشانه قدرت و عمق نفوذ اندیشه های حضرت امام است.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: