8:43 عصر | ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
کد خبر: 31195 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ جمعه ۳ مرداد - 7:17 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

خطیب جمعه نکا : حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس شکست سکوت سران کشورها را درپی خواهد داشت

گفتگونیوز/استانها: حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه از حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس قدر دانی کرد و بیان داشت: حضور گسترده غیور مردان و ولایتمداران نکایی امروز در صحنه اجتماعی و سیاسی همبستگی و وحدت جهان را به نمایش گذاشت.

 

حجت الاسلام محمدی لائینی با بیان روز قدس به عنوان بیداری امت اسلامی گفت : 66 سال است که اسرائیل غاصب، پای بر گرده‌ی فلسطینیان مظلوم گذاشته است و با کشتار ناجوانمردانه در این خاک مقدس ارزش های اسلامی مردم را مورد هدف قرار داده است.

 

خطیب جمعه نکا ادامه داد: روز قدس یادگار بسیار ارزشمندی از حضرت امام (ره) است و امروز می بینیم که نه تنها در سراسر ایران اسلامی بلکه در حدود 80 کشور دنیا هم راهپیمایی مردمی در این روز برگزار می‌شود و مردم سراسر جهان، خشم و انزجار خود را از آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی اعلام می‌کنند.

 

امام جمعه نکا با اشاره به کشتار بی رحمانه کودکان و زنان در غزه تصریح کرد: امروز رژیم غاصب صهیونیستی با کشتار دسته جمعی کودکان و زنان  به نسل کشی مسلمانان این منطقه پرداخته و در این راستا تمامی سران و کشورهای مدافع حقوق بشر به جای دفاع از حق مظلومین ، روزه سکوت اختیار کردند در واقع اینان با سکوتشان نسبت به این جنایات ،  فجیع ترین رویداد را رقم می زنند.

 

وی با اشاره به روایات رسول اکرم افزود: حمایت از فلسطینیان در هر زمانی بر ملت مسلمان واجب است چرا که  رسول اکرم(ص) فرمود: اگر مسلمانی از گوشه ی دنیا شما را به کمک بطلبد و شما به او  پاسخ ندهید ، مسلمان نیستید.

 

لائینی با اشاره به برخی از واکنشات درون خاک مقدس فلسطین اذعان داشت: داعش‌های تکفیری می‌گویند: مردم غزه شیعه هستند پس باید کشته شوند همچنین در این راستا یک عده شیعه ی متحجر در داخل می‌گویند: مردم غزه ناصبی هستند پس باید کشته شوند اما واکنش سوم همان چیزی است که رهبر انقلاب تعیین کردند و آن اینکه فلسطین متعلق به اسلام است و بر ماست که با تمام قوا برای نجات آن تلاش کنیم.

 

خطیب جمعه نکا با اشاره به سالروز اولین برپایی نماز جمعه در کشور تصریح کرد:سنگر نماز جمعه متعلق به شخصیت نیست بلکه متعلق به نظام و شهداست .

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: