2:51 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
کد خبر: 31369 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ سه شنبه ۷ مرداد - 1:58 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

‌صادرات محصولات شهرک‌های صنعتی یزد به ۲۰ کشور جهان

مدیر‌عامل شرکت شهرک های صنعتی استان یزد با بیان اینکه صنایع پراکنده خطری برای زیرساخت‌های شهرک صنعتی میبد است، از صادرات محصولات شهرک‌های صنعتی یزد به ۲۰ کشور جهان خبر داد.

سرویس استانها:

حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا اعرافی صبح امروز در این نشست بررسی مشکلات شهرک‌ها و نواحی صنعتی میبد بر پویایی و نوآوری در شهرک صنعتی از سوی کار آفرینان و صنعتگران تاکید و اظهار کرد: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید صنایع به دنبال افزایش راندمان تولید مطابق با استاندارهای جهانی باشند.

وی با اشاره به عوارض پرداختی واحدهای صنعتی به عنوان ارزش افزوده به شهرداری گفت: باید برای حفظ و صیانت از زیرساخت‌های شهرک صنعتی، بخشی از عوارضی که به عنوان ارزش افزوده از واحدهای صنعتی به حساب شهرداری واریز می‌شود بر نگهداری و زیباسازی این شهرک هزینه شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد هم در این نشست گفت: یکی از مسائل اساسی در شهرک صنعتی جهان آباد میبد استفاده تعداد زیادی از صنایع پراکنده اطراف شهرک صنعتی جهان آباد از خدمات این شهرک است که به شدت زیرساخت‌های این شهرک را به مخاطره انداخته است.

سید مسعود عظیمی تصریح کرد: با وجود اینکه هیچ گونه حق انتفاعی بابت این کار داده نشده است مقدار زیادی از برق و گاز شهرک به صنایع پراکنده داده شده است و از جاده و راه شهرک استفاده می‌شود.

کمبود برق و شبکه‌های فرسوده، فضای سبز و چگونگی استفاده از پسآب تصفیه خانه بعنوان اولین تصفیه خانه در شهرک‌های صنعتی از دیگر مسائلی بود که در این نشست به آنها پرداخته شد.

عظیمی با اشاره به وجود دو ناحیه صنعتی شمس‌آباد و حسن‌آباد و شهرک صنعتی میبد و جهان آباد در شهرستان میبد از عملیاتی شدن شهرک صنعتی میبد در نیمه دوم سال 94 خبر داد و افزود: زیرساخت‌های شهرک صنعتی میبد در حال انجام است و بخش عمده‌ای  از شبکه آب و برق این شهرک انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد:  در صورتی که بتوانیم شبکه گاز این شهرک را عملی کنیم تا نیمه دوم سال 94 واگذاری زمین در این شهرک را آغاز می‌نماییم.

مدیرعامل شهرک صنعتی جهان آباد میبد گفت: شرکت شهرک صنعتی جهان آباد، ‌بعد از مرکز استان به لحاظ تعداد واحدهای صنعتی فعال و میزان تولیدات رتبه دوم شهرک‌های صنعتی استان یزد را به خود اختصاص داده است.

‌مجید زارعی افزود: در این شهرک 143 واحد فعال، 31 واحد نیمه فعال و 113 واحد غیر فعال مستقر هستند.

وی بابیان اینکه علیرغم تحریم‌های ظالمانه محصولات این شهرک به بیش از 20 کشور دنیا صادر می‌شود بر نگاه جامع و ملی مدیران استان به مسائل و مشکلات این شهرک تاکید کرد.

مدیر عامل شرکت شهرک صنعتی جهان آباد میبد کمبود تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای فعال،‌ زیباسازی، روشنایی، آسفالت و ساماندهی زیرساخت‌های فرسوده را بخشی از مشکلات این شهرک برشمرد و افزود: هرگونه هزینه در حفظ و نگهداری این شهرک،سرمایه محسوب می‌شود و برای افزایش راندمان تولید و حمایت از تولید کنندگان باید به این شهرک صنعتی بیش از این توجه شود.

 

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: