3:48 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
کد خبر: 31376 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ سه شنبه ۷ مرداد - 5:11 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

برگزاری جشنواره غذاهای سنتی با حضور ۱۰ استان و ۵ کشور در تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره غذاهای سنتی با حضور ۱۰ استان و ۵ کشور در تبریز خبر داد.

سرویس استانها:

به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، فرزین حق‌پرست  اظهار کرد: برپایی جشنواره‌های صنایع دستی و غذاهای سنتی و میوه‌ها سفرهای تابستانی به استان را پر رونق‌تر می‌کند.

حق‌پرست تصریح کرد: برگزاری جشنواره ورنی در اهر در اواخر مرداد، جشنواره دو روزه غذاهای سنتی با حضور 10 استان کشور و پنج کشور در نیمه دوم شهریور، جشنواره زغال‌اخته در شهرستان کلیبر، جشنواره انگور در ملکان و جشنواره بادبادک پرانی در ارتفاعات عون ابن‌علی تبریز از جمله جشنواره‌های پیش‌بینی شده برای برگزاری در تابستان به شمار می‌روند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه دوره‌ای آثار شاخص و دارای مهر اصالت یونسکو صنایع دستی در خانه پروین اعتصامی، یادآور شد: نمایشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع دستی و سوغات در شهرهای تبریز، مراغه، اسکو، اهر، جلفا و سراب نیز همراه با ورک‌شاپ به منظور آشنایی گردشگران با روند تولید صنایع دستی برگزار می‌گردد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان تصریح کرد: با توجه به حجم انبوه درخواست‌های گردشگران، در صورت موافقت ارگان‌های ذیربط هماهنگی لازم با سفره‌خانه‌های سنتی و هتل‌های استان برای اجرای برنامه‌های زنده موسیقی سنتی و اصیل آذربایجان و ایجاد فضایی شاد و مفرح برای گردشگران انجام می‌گیرد.

حق‌پرست هماهنگی و همکاری با شهرداری تبریز و مراغه برای اجرای تورهای تبریز و مراغه گردی و نیز هماهنگی با دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان برای تعریف تورهای استان گردی و ثبت‌نام در هتل‌ها برای گردشگران علاقمند با هدف‌گذاری معرفی مناطق کمتر شناخته شده استان را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده برای دور دوم سفرهای تابستانی در آذربایجان شرقی اعلام کرد.

وی خاطر نشان کرد: هماهنگی و همکاری با کانون پرورش فکری کودکان برای برپایی ایستگاه‌های کودکانه در کنار جاذبه‌های تاریخی پر بازدید، برگزاری مسابقه آذربایجان شرقی از نگاه دوربین گردشگران، مسابقه انتخاب بهترین مرکز اقامتی و پذیرایی استان از نگاه گردشگران و مسابقه مقاله‌نویسی بین گردشگران با عنوان «چرا آذربایجان شرقی» نیز تعدادی دیگر از برنامه‌های تابستان هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به افزایش ساعت کاری موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی استان و حذف یک روز تعطیلی هفتگی موزه‌ها در تابستان خواستار تطبیق ساعت کاری موزه‌های تحت نظر سایر اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر استان با ساعات اعلامی این اداره کل شد.

حق‌پرست همچنین از آموزش و به کارگیری پنجاه راهنمای گردشگری برای استقرار در موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی پر بازدید استان خبر داد و گفت: کیوسک‌های اطلاع‌رسانی گردشگری در مبادی ورودی شهرهای اصلی استان از جمله تبریز، میانه، سراب، ملکان و مرند ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: تیم‌های نظارت و بازرسی بر نحوه فعالیت و خدمات رسانی مراکز اقامتی اعم از هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، هتل آپارتمان‌ها و واحدهای پذیرایی بین راهی و نیز دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی و کنترل بسته‌های مسافرتی و قیمت‌هایشان فعال شده است.

حق‌پرست خاطر نشان کرد: کمیته رسیدگی به شکایات دبیرخانه ستاد هماهنگی خدمات سفر آذربایجان شرقی با اختصاص شماره تلفن 04115546040 فعال شده و سیستم پیامکی 300001838 نیز جهت دریافت نظرات، پیشنهادات، انتقادات و شکایات گردشگران راه‌اندازی شده است.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر آذربایجان شرقی از اعضای این ستاد خواست تا برنامه‌های خود را به صورت مکتوب برای این دبیرخانه ارسال کنند تا خدمات ارائه شده به گردشگران تابستانی در استان با دقت و هماهنگی بیشتری انجام گیرد.

 

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: