11:54 عصر | ۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
کد خبر: 31378 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ سه شنبه ۷ مرداد - 5:14 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

تدوین اساسنامه شورای مشورتی سازمان‌های مردم نهاد در آذربایجان شرقی

سرویس استانها:

به نقل از به نقل از روابط عمومی ورزش و جوانان آذربایجان شرقی, سیدمحمد شروین‌اسبقیان در نشست تخصصی با سازمان‌های مردم‌نهاد آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد، رکن سوم توسعه پایدار و ستون جامعه مدنی هستند.

وی تصریح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد(سمن) به سازمان‌های داوطلبانه، غیردولتی، غیرانتفاعی، عام‌المنفعه و خیرخواهانه اطلاق می‌شود که مطابق اساسنامه مشخص در حوزه‌های خاص به فعالیت مشغولند و فعالیت این سازمان‌ها در آذربایجان‌شرقی روندی رو به رشد و مناسب دارد.

اسبقیان اظهار کرد: سازمان مردم‌نهاد بر پایه ارزش بنیادین «ایثار» و خدمت‌رسانی به سایر انسان‌ها بر اساس اصل خیرخواهانه شکل گرفته است و از این روست که این سازمان‌های مردم‌نهاد در پویایی، بالندگی و مدیریت مناسب و ارائه خدمات مطلوب به جامعه اثرگذارند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: کمک به شکل‌گیری سازمان‌های مردم‌نهاد و ایجاد بسترهای لازم برای تسهیل این فرآیند، در کنار ایجاد همبستگی میان مردم و پذیرش نقش اجتماعی از سوی تک‌تک افراد در یک جامعه، می‌تواند تا حد زیادی بار سنگین حل معضل‌های موجود در جامعه را نیز از دوش دولت بردارد.

وی افزود: مشارکت فعال و مثبت جوانان در تمام عرصـه‌هـای سـیـاسـی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی همواره یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مدیران و مسئولان همه کشورها محسوب می‌شود و مـقـام مـعـظـم رهبری نیز بارها و بارها در دیدار جوانان و دانشجویان با ایشـان بـه اهمیت تلاش و پویایی جوانان در راه توسعه پایدار و پیشرفت کشـور اسلامیمان اشاره فرموده و سازماندهی و استفاده بهینه از استعدادهـا و تخصص‌های جوانان و نخبگان ایرانی را به دلتمردان گوشزد کـرده‌اند.

اسبقیان تصریح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد دائماً در تلاشند تا مشارکت بیشتر، فعال‌تر و موثرتر اعضای خود را جلب کنند و این سازمان‌ها همواره می‌کوشند مشارکت مـردم را برای شرکت در فعالیت‌های داوطلبانه، غیرانتفاعی و عام‌المنـفـعـه خود جلب کنند و در این میان انگیزه، تـوان و انـرژی جـوانـان، سازمان‌های مردم‌نهاد را بر آن می‌دارد که بیش از همه توان خـود را مصرف جذب، سازماندهی و استفاده از جوانان کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: واگذاری امور به مردم یکی از سیاست‌های محوری دولت تدبیر و امید است که تلاش می‌شود در تمام زمینه‌ها بسترهای لازم به منظور واگذاری امور به مردم فراهم شود و راه‌اندازی و توسعه فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد یکی از تاثیرگذارترین سیاست‌ها در واگذاری امور به مردم تلقی می‌شود.

وی افزود: دغدغه مسئولان استانی و اداره کل ورزش و جوانان استان و معاونت فرهنگی و امور جوانان مرتفع کردن مشکلات سازمان‌های مردم‌نهاد در استان است.

وی با اشاره به جایگاه بسیار مهم و حیاتی جوانان در جامعه افزود: اعتماد به نفس و ابتکار همه جوانان کشور در همه عرصه‌های علمی، ورزشی، هنری، صنعتی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی قابل عرضه است و این روند بایستی استمرار داشته باشد.

اسبقیان تصریح کرد: جوانان هستند که با تدبیر رییس جمهور محترم مملکت را اداره می‌کنند و مطمئن هستم رئیس محترم جمهور اعتقاد دارند که جوانان باید رد پست‌های مختلف حضوری فعال داشته باشند، چراکه جوانان ستون مملکت هستند و اعتماد به جوانان کشور را بیمه می‌کند

 نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: