3:22 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
کد خبر: 31389 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ سه شنبه ۷ مرداد - 8:37 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

آموزش مشاغل دانش‌بنیان در استان گلستان آغاز می‌شود

مشاور ‌استاندار گلستان‌ گفت: در اواخر مرداد ماه امسال، آموزش مشاغل دانش‌بنیان در استان گلستان آغاز می‌شود.

سرویس استانها:

علی اکبرجلالی گفت: در استان گلستان 5 هزار فارغ التحصیل دانشگاهی با مدرک فوق دیپلم به بالا در سامانه ثبت نام کرده اند که به ترتیب اولویت ثبت نام ، آموزش آنها آغاز می شود.

وی با بیان اینکه این کارورزان در سه مرحله آموزش می بینند، افزود: در مرحله نخست آموزش کارورزان به مدت یک روز برای کلیات هر درس است تا با اصول طرح کارورزی آشنا شده و یکی از پنج درس به آنها معرفی می شود.

دکتر جلالی گفت: در مرحله دوم آموزش به صورت الکترونیکی و خودآموزی است که به کارجویان محتوای لازم داده می شود تا آنها پس از دو هفته در آزمون شرکت کنند.

پدر علم آی تی ایران تصریح کرد: پس از بررسی و ارزیابی کارورزان در آموزش، به ازای هر درسی که می گذرانند یک گواهینامه به آنها داده می شود.

وی افزود: کارورزان پس از دریافت پنج گواهینامه ، به اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی معرفی می شوند تا به محیط های کار هدایت شوند.

دکتر جلالی با بیان اینکه در این مرحله با کارورزان، قراردادی یک ساله بسته می شود و بیمه آنها توسط دولت تضمین می شود، افزود: پس از مراجعه کارورزان به محل های کار، آموزش حرفه آموزی آنها بر اساس نیاز بنگاه آغاز می شود.

مشاور استاندار گلستان تصریح کرد: هزینه آموزش حرفه‌ای کارورزان توسط دولت پرداخت می شود و مجری طرح آن سازمان فنی وحرفه ای استان گلستان است.

جلالی گفت: پنج دوره آموزشی شامل آموزش اصول ارتباطات و روابط عمومی‌، آموزش فناوری اطلاعات و کاربردی آن‌، آموزش مباحث مرتبط با محیط های کسب وکار الکترونیکی و غیر الکترونیکی به همراه بازاریابی الکترونیکی‌، آموزش آشنایی با ابزار های هوشمند و آموزش های تخصصی آشنایی با نرم افزار است.

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: