2:56 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
کد خبر: 31391 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ سه شنبه ۷ مرداد - 8:41 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

تشکیل ۵۶۰۰ پرونده توانبخشی برای مددجویان بروجردی

رئیس بهزیستی بروجرد گفت: بهزیستی ‌این شهرستان تاکنون ۵۶۰۰ پرونده در حوزه توانبخشی برای مددجویان تحت حمایت‌های مستمر و غیرمستمر تشکیل داده که از این تعداد ۱۱۰۰ پرونده از خدمات ماهیانه بهره‌مند هستند.

سرویس استانها:

کرم رضا پیردایه گفت:بهزیستی بروجرد در چهار حوزه توانبخشی، امور اجتماعی، پیشگیری و مشارکت‌های مردمی فعالیت می‌کند و تا‌کنون تعداد پنج هزار و 600 پرونده در حوزه توانبخشی برای مددجویان تحت حمایت های مستمر و غیرمستمر تشکیل شده که از این تعداد هزار و 100 پرونده از خدمات ماهیانه بهره‌مند هستند.

وی با بیان اینکه بیش از 10هزار مددجو تحت پوشش اداره بهزیستی بروجرد قرار دارند، افزود: در راستای حمایت از معلولان 41 مجوز پلاک خودرو ویژه معلولان صادر شده است.

رئیس بهزیستی بروجرد تصریح کرد: معلولان با استفاده از پلاک ویژه تردد خودرو می توانند بدون توجه به محدودیت های ترافیکی جابه جا شوند که با این اقدام دغدغه و نگرانی معلولان به هنگام رانندگی و پارک خودرو کم شده است.

پیر دایه با بیان اینکه هزینه ایاب و ذهاب معلولان بروجرد 60 میلیون ریال است خاطر نشان کرد: معلولان متقاضی می توانند با مراجعه به کمیسیون های پزشکی سازمان بهزیستی، بر اساس موازین و معیارهای موجود از شدت معلولیت خود آگاهی یافته و توسط سازمان شناسایی شوند.

رئیس بهزیستی بروجرد گفت: یکی از مشکلات معلولان بروجرد عدم ساماندهی معابر و خیابانها برای تردد این قشر است و این امر تردد را برای اغلب این افراد با مشکل مواجه کرده است.

پیر دایه با اشاره به توزیع 54دستگاه ویلچر در بین معلولان بروجرد گفت: در حال حاضر 6 مرکز روزانه نگهداری معلولان در این شهرستان وجود دارد.

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: