3:56 عصر | ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير
کد خبر: 31776 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۰ مرداد - 12:56 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

جزئیات جدید از بورسیه های غیر قانونی در دولت احمدی نژاد

این روزها در حالی برخی نمایندگان مجلس نسبت به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حساس شده و به دنبال استیضاح رضا فرجی دانا هستند که در برابر تخلفات گسترده در دوره قبل هیچ گونه واکنشی از خود نشان نداده بودند.

گفت و گو نیوز: این روزها در حالی برخی نمایندگان مجلس نسبت به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حساس شده و به دنبال استیضاح رضا فرجی دانا هستند که در برابر تخلفات گسترده در دوره قبل هیچ گونه واکنشی از خود نشان نداده بودند.

به گزارش خبرنگار  پیام نو  یک نمونه از این تخلفات گسترده موضوع بورسیه های غیر قانونی است که در دولت یازدهم افشا شده و برخی نمایندگان معتقدند  فرجی دانا تاوان همین افشاگری را می دهد.

جواد هروی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیش از این با سیاسی خواندن استیضاح وزیر علوم گفته بود : « وزیر علوم تاوان لغو بورسیه برخی مسوولان و البته داماد و عروس برخی مسوولان را می دهد.»

در همین باره خبرنگار پیام نو اطلاع یافت که در پرونده بورسیه های غیرقانونی؛ بیش از ۷۰۰ نفر از  ۳ هزار بورسیه غیرقانونی توسط  معاون فرهنگی  وقت وزارت علوم معرفی شده اند.  نام دو فرزند آقای صدرالدین شریعتی رئیس سابق دانشگاه علامه طباطبایی نیز در لیست بورسیه های غیر قانونی دیده می شود.

عملیات مشکوک مالی

یکی از پرونده های مفتوح  وزارت علوم دولت احمدی نژاد  درباره اقدامات مشکوک مالی و چیزی شبیه پولشویی است که در آن بودجه هایی به دانشگاهها اختصاص می یافت و تنها مبلغی از این اعتبار در دانشگاه یاد شده هزینه می شد و بقیه دوباره به وزارتخانه برمی گشت با این توضیح که معلوم نیست  این پول های برگشتی در چه محل هایی هزینه شده است.

این نوع تخلفات انجام شده در وزارت علوم دولت های نهم و دهم و بخصوص موضوع مالی یاد شده در حال حاضر در دیوان محاسبات کشور بررسی می شود.نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: