1:55 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
کد خبر: 32212 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ پنج شنبه ۳۰ مرداد - 1:15 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

۲۹۶ طرح و پروژه آذربایجان غربی در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: شهریورماه امسال همزمان با هفته دولت ۲۰۱ طرح و ۹۵ پروژه در آذربایجان غربی به بهره برداری می رسد.

گفتگو نیوز/سرویس استانها:

مظفر یوسف زاده در مراسم ویژه افتتاح پروژه های هفته دولت آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت ارتباطات استان اظهار کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور 33/77 اما در آذربایجان غربی 32/76 است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی بیان کرد: تاکنون در آذربایجان غربی برای 489 هزار و 430 نفر سیم کارت دائمی و برای 1 میلیون و 308 هزار و 12 نفر سیم کارت اعتباری واگذار شده و در این رابطه رتبه آذرربایجان غربی 22 کشور است.

یوسف زاده با اشاره به مقایسه سرانه مرسولات پستی بین آذربایجان غربی و کشور گفت: در این رابطه میانگین کشوری 7/5 اما در آذربایجان غربی 7/2 است.

وی با بیان وضعیت پست بانک در آذربایجان غربی اظهار کرد: آذربایجان غربی دارای 231 دفتر شهری و 530 دفتر روستایی بوده که در دفتر شهری رتبه 10 کشور و در بخش دفتر روستایی رتبه 5 کشوری را دارا است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی از افتتاح 201 طرح و 95 پروژه در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: میزان اعتبار هزینه شده برای این طرح ها و پروژه ها 193 هزار و 736 میلیون ریال است.

یوسف زاده با اشاره به اهم پروژه های قابل افتتاح ویژه گرامیداشت هفته دولت در آذربایجان غربی افزود: در این رابطه توسعه سوئیچ، شبکه و کافه نوری در بازارچه مرزی منطقه آزاد تجاری ماکو، نصب و راه اندازی پورت اینترنت پرسرعت در سراسر استان، ایجاد بستر فیبر نوری در سازمان ها و شرکت مخابرات استان، راه اندازی آزمایشی اینترنت پرسرعت با استفاده از فناوری وای فای در روستاها و نیز نصب و راه اندازی پورت اینترنت پرسرعت در روستاهای آذربایجان غربی از محل سرمایه گذاری شرکت مخابرات ایران انجام می گیرد.

 

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: