3:19 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۹ تير
کد خبر: 32417 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ سه شنبه ۴ شهريور - 2:09 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

واکنش روزنامه رسالت به پیشنهاد آشتی ملی سیدمحمد خاتمی

گفت و گو نیوز: روزنامه رسالت نوشت: آقای سیدمحمد خاتمی رئیس شورای مركزی مجمع روحانیون مبارز اخیرا در دیداری مطالبی مطرح كرده كه قابل تامل است.


وی گفته است: "مصلحت نظام ما آشتی ملی است اما آشتی ملی مورد سركوب قرار می‌گیرد."‌ آشتی ملی چیست؟ اصلا چه كسی با چه كسی دعوا كرده است؟ صورت مسئله آشتی ملی كدام است؟ واقعیت این است كه عنصر شكست خورده انتخابات سال 88 برخلاف همه موازین عقلی و دینی و ملی قبل از اعلام و شمارش نتایج آرا، خود را پیروز انتخابات اعلام كرد. عده‌ای تبهكار سیاسی هم از این اعلام، حمایت كردند و هنوز هم حمایت می‌كنند. این جماعت بنا را بر قهر سیاسی گذاشتند و با اعلام اردوكشی خیابانی باعث قتل شهروندان جمهوری‌ اسلامی، غارت مغازه‌ها و اموال عمومی و دولتی و خسارات فراوان مادی و معنوی به جمهوری ‌اسلامی شدند. قهر چند روسیاه سیاسی را به حساب ملت گذاشتن و دم از تز آشتی ملی زدن چه معنایی دارد؟

اگر این جماعت می‌خواهند آشتی كنند چرا خجالت می‌كشند؟ اصلا چرا آشتی ملی را آقای خاتمی پس از گذشت پنج سال از آن رخدادهای تلخ مطرح می‌كنند؟ آیا او ضرورت این كار را در همان روزهای اول حادثه حداقل پس از خطبه‌های فیصله‌بخش مقام معظم رهبری در 29 خرداد نباید مطرح و تا حصول نتیجه پیگیری می‌كرد؟ چرا حالا آن هم با متهم كردن رقیب كه "طرح آشتی ملی مورد سركوب قرار می‌گیرد!"


علی

بن نظر من پیشنهاد آقای خاتم واصلاحی پیشنهاد خوبی است چراکه اگر آشتی ملی بین دوجناح اصولگراو اصلاح طلب واقعی صورت گیرد دست تمام افراد سودجو از هردوجناح که فقط به فکر منافع خودشان هستند وهمیشه هم برای پیش بردن کار خودشان ازاعتبار مردم ورهبری استفاده می کنند با این پیشنهاد فکر می کنم که دست همه این افراد برای همیشه کوتاه می شود چراکه برا ی اکثریت مردم ایران حفظ نظام جمهوری اسلامی و در راس آن مقام معظم رهبری از همه چیز مهمتر است وجزء خط قرمز محسوب می شوند امیدوارم این اتفاق بیفتد وهمه دوستداران نظام و ولایت فقیه برای همه آحاد مردم برای همیشه مشخص شود
نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: