2:53 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
کد خبر: 33110 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ جمعه ۲۱ شهريور - 11:12 عصر ارسال به دوست نسخه چاپی

طرح "راوی معلم" در مدارس خراسان رضوی اجرایی می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: طرح های شهید پژوهی و راوی معلم از ابتدای مهرماه در مدارس خراسان رضوی اجرایی می‌شود.

سیدجواد حسینی ظهر امروز در اختتامیه اجلاس مدیران و روسای ادارات و مناطق آموزش و  پرورش استان در نیشابور با بیان این مطلب اظهار کرد: توسعه فعالیت‌های پرورشی در مدارس یکی از برنامه های اصلی ما در سال تحصیلی جدید خواهد بود، در سال پیش رو علاوه بر اجرای طرح شهید پژوهی در مدارس استان طرحی را تحت عنوان راوی معلم با همکاری بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس اجرا خواهیم کرد که براساس آن پنج هزار معلم آموزش می‌بینند تا به شکلی جذاب روایتگر یک برهه حساس و تاریخی از تاریخ ایران یعنی دفاع مقدس برای دانش اموزان باشند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اهمیت نقش مربیان پرورشی در مدارس اظهار کرد: توسعه نماز جماعت در مدارس یکی از اولویت‌هایی است که در این بخش پیگیری می شود و در کنار آن معلمین و مربیان پرورشی باید به عنوان مدیر اقدامات تربیتی و دینی در مدارس عمل کنند و باید به سمتی حرکت کنیم که اقدامات این حوزه از ویترینی به سمت بوفه ای حرکت کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان این که در مدیریت این سازمان روشی اعتدالی پیگیری می‌شود گفت: خوشبختانه با حضور یک تیم مدیریتی قوی در این اداره کل امروز شاهد آرام ترین دوران آموز ش و پرورش استان هستیم و در ادامه کار نیز اعتقاد داریم نمود اصلی تدبیر و امید که شعار اصلی دولت است باید در فعالیت‌های آموزش و پرورش دیده شود.

حسینی با تاکید بر نقش موثر مداخلات موثر مدیران در اجرای مطلوب برنامه ادارات آموزش و پرورش بر اجرای صحیح و کامل طرح ارتقاء مدیریت آموزشگاهی و کیفیت بخشی به اقدامات حوزه تعلیم و تربیت تاکید کرده و افزود: طرح تعالی مدیریت مدارس یکی از اصلی ترین دغدغه‌های ما در حوزه تعلیم و تربیت است که اصلی ترین مشکلات و چالش‌های این حوزه را نشانه می گیرد و باید به شکل مطلوبی در ادارات زیرمجموعه اجرا شود.

وی در همین راستا اضافه کرد: حدود نیم درصد مدارس استان در سال تحصیلی جدید بودجه ریزی عملیاتی خواهند شد که امیدواریم با اجرای صحیح این طرح در آینده آن را به تعداد بیشتری از مدارس استان تعمیم دهیم.

این مقام مسئول با تاکید بر پرهیز مدیران از تجمل گرایی و شتابزدگی در تصمیم گیری ها اظهار کرد: باید در تصمیماتی که اتخاذ می کنیم از سیاست ورزی و سیاست زدگی دوری کنیم و با تدبیر و برنامه ریزی به سمت اهدافی که درنظر داریم حرکت نماییم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن بیان این که پروژه محوری و نخبه گرایی به آفت امروز آموزش و پرورش مبدل شده است در این خصوص گفت: رسیدگی موثر به دانش آموزان بااستعداد در مناطق محروم باید با دقت بیشتری انجام شود.

حسینی در بخش پایانی صحبت‌های خود به اجرای پروژه مهر در مدارس استان هم اشاره کرد و افزود: روز اول مهرماه یک جشن ملی ست که باید با شکوه خاصی برگزار شود، از مدیران مدارس انتظار داریم در نخستین روزهای سال تحصیلی جدید ضمن برگزاری انتخابات انجمن اولیاء و مربیان مدارس پایگاه اطلاعات اولیاء و همچنین شورای دبیران را تشکیل دهند.

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: