1:55 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
کد خبر: 33641 تاریخ انتشار: ۱۳۹۳ يکشنبه ۶ مهر - 11:45 صبح ارسال به دوست نسخه چاپی

توسعه تبریز مطابق با اصول شهرسازی نیست/ سهم 40 درصدی بافت فرسوده از ساخت و سازهای شهری

رئیس شورای اسلامی آذربایجان‌ شرقی گفت: متاسفانه شهر تبریز با اصول و چهارچوب‌ های شهرسازی توسعه نیافته و این امر مسئولان شهر را با مشکلات جدی برای اصلاح و توسعه شهر روبرو کرده است.

سرویس استانها:

احتشام حاجی ‌پور یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن اشاره به بهره‌ برداری از پارک جنگلی یادگار امام (ره) تبریز اظهار داشت: با توجه به همکاری و هماهنگی خوبی که در بین مدیریت شهری و مدیریت استان وجود دارد، مشکلات و معضلات شهری بهتر از هر زمان دیگری قابلیت حل دارند.

وی با اشاره به اینکه شهر تبریز شایسته نام و داشته‌ها و تاریخ خود پیشرفت نکرده است، افزود: تبریز نخستین پایتخت جهان تشیع است و این شهر کهن با داشتن مجموعه علمی بزرگی چون ربع رشیدی در سده های گذشته باید شکوه گذشته‌ خود را باز یابد.

رئیس شورای استان آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: دوره چهارم شورای اسلامی شهر تبریز از هر نظر توانمند تر و تخصصی ‌تر از دوره‌ های قبلی است و وجود متخصصان و افراد با تجربه در امور شهری نقطه قوت این شورا به حساب می آید.

حاجی پور همچنین در ادامه با بیان اینکه نزدیک  40 درصد تبریز را بافت فرسوده تشکیل می‌ دهد، اظهار داشت: آخر خیابان مارالان و طالقانی جز مناطق کم برخوردار و حاشیه نشین شهر هستند که باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

وی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: اعضای شورای اسلامی شهر حامی شهردار کلانشهر تبریز هستند و اعضای شورا با همکاری شهرداری کلانشهر تبریز شهر را آبادتر خواهند کرد.

برچسب هابرچسب ها: ,


نظر شما
نام:
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی: